Sa oled siin

Seitsmes Idapartnerluse konverents toimub juba täna

14. Oktoober 2021 - 9:25

Neljapäeval, 14. oktoobril korraldab välisministeerium järjekorras seitsmenda Idapartnerluse konverentsi, mis sel korral keskendub idapartnerluse tulevikule, kandes pealkirja „Idapartnerlus peale 2020. aastat: tulevik sõltub meie tänastest tegevustest“.

Seekordse konverentsi peateemad on idapartnerluse tulevik, õigusriigi kujundamine, kohaliku omavalitsuse reformid ja desinformatsiooni vastane võitlus. Konverentsil osalevad esinejad idapartnerlusriikidest, Eestist ja teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest ning institutsioonidest. Konverentsi avab välisminister Eva-Maria Liimets.

„Eesti jaoks ei ole idapartnerlusriigid mingid kauged riigid kaugel maal. Tegemist on meie lähinaabritega, kes on olnud Eesti arengukoostöö poliitika keskmes algusest peale,“ rääkis välisminister Eva-Maria Liimets. „Välisministeerium toetab igal aastal arvukate projektide kaudu idapartnerlusriikide reforme, näiteks e-valitsuse loomist Ukrainas, Moldova tervishoiusüsteemi reformimist ja ka Gruusia haridusreformile kaasaaitamist,“ lisas ta.

Välisministri kinnitusel on Eesti esmane huvi demokraatlik ja õigusriigil põhinev turvaline ja majanduslikult edukas naabruskond ning selle järkjärguline lõimumine Euroopa Liiduga. „Idapartnerluspoliitika peab jätkuvalt olema märgatavalt enam kui praktiline koostöö EL-i normide ülevõtmise ja arengukoostöö projektide vallas. See peab olema tõeline poliitiline partnerlus,“ sõnas välisminister.

Euroopa Liidu idanaabruse kuues riigis, Armeenias, Aserbaidžaanis, Gruusias, Moldovas, Ukrainas ja Valgevenes, elab ligi 70 miljonit inimest, kelle käekäik mõjutab meie geograafilise läheduse tõttu otseselt ka Eestit ja kogu Euroopa Liitu. Nende riikide poliitiline stabiilsus ja majanduslik areng tagavad piirkonna julgeoleku ja loovad uusi võimalusi ka Eestile ja Euroopa Liidule tervikuna.

Konverentsi ajakava ja esinejad: https://vm.ee/et/7th-annual-tallinn-conference-eastern-partnership-easte...


Lisainfo:
välisministeeriumi avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.