Sa oled siin

Rootsi esindab Eestit viisade väljastamisel Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Kuubal

7. Jaanuar 2011 - 13:07

Nr 5-E

 

Alates 6. jaanuarist esindavad Rootsi saatkonnad Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Kuubal Eestit Schengeni viisade väljastamisel.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on esinduslepingute sõlmimise eesmärk hõlbustada inimeste reisimist Eestisse. „See muudab viisataotlemise lihtsamaks reisijatele, kes elavad riikides, kus Eestil esindused puuduvad. Soovime, et võimalikult paljudes maailma riikides oleks Eestisse reisimiseks võimalik viisat kohapealt taotleda,” ütles välisminister Paet.

Riigis, kus Eestil ei ole välisesindust, võib viisade väljastamisel esindada Eestit mõni teine Euroopa Liidu ühtsesse viisaruumi kuuluv liikmesriik. Eestit esindava liikmesriigi esindusele saab esitada lühiajaliste viisade, transiitviisade ja lennujaama transiitviisade taotlusi. Esindamine on seotud üksnes viisade väljastamisega ning muudele konsulaarteenustele leping ei laiene.


Hetkel on Eesti esindatud 85 riigis. Eesti on sõlminud esinduslepingud Ungari, Saksamaa, Hispaania, Soome, Leedu, Läti, Prantsusmaa, Poola, Rootsi, Hollandi, Austria, Taani, Sloveenia ja Šveitsiga. Täpsem info: http://www.vm.ee/?q=taxonomy/term/132


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
Pressitalitus@mfa.ee
www.vm.ee

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2015|Välisministeerium

Välisminister: Eston Kohveri ebaseadusliku kinnipidamisega rikub Venemaa juba 9 kuud rahvusvahelist õigust

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul rikub Venemaa Eston Kohveri röövimisega ja õigusevastase kinnipidamisega juba ligi üheksa kuud rahvusvahelist õigust. "Eesti pinnalt FSB poolt röövitud kaitsepolitseiametniku Eston Kohveri õigusevastasel kinni hoidmisel ja tema üle näilise kohtuprotsessi pidamisel pole algusest peale mingit seost õiglase kohtupidamisega. Eesti ametkonnad teevad selleks kõik, et Eston Kohver vabastataks ja ta saaks tagasi koju,“ rõhutas välisminister.

13.02.2015|Välisministeerium

„Reisi targalt“ turismimessil Tourest

13.-15. veebruarini 2015 jagavad Välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad targalt reisimise nõuandeid Eesti Näituste messikeskuses rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2015. Külastajad on oodatud välisministeeriumi messiboksi, mis asub sel aastal kohe peahalli sissepääsu juures paremat kätt (A3).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.