Sa oled siin

Rootsi esindab Eestit viisade väljastamisel Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Kuubal

7. Jaanuar 2011 - 13:07

Nr 5-E

 

Alates 6. jaanuarist esindavad Rootsi saatkonnad Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Kuubal Eestit Schengeni viisade väljastamisel.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on esinduslepingute sõlmimise eesmärk hõlbustada inimeste reisimist Eestisse. „See muudab viisataotlemise lihtsamaks reisijatele, kes elavad riikides, kus Eestil esindused puuduvad. Soovime, et võimalikult paljudes maailma riikides oleks Eestisse reisimiseks võimalik viisat kohapealt taotleda,” ütles välisminister Paet.

Riigis, kus Eestil ei ole välisesindust, võib viisade väljastamisel esindada Eestit mõni teine Euroopa Liidu ühtsesse viisaruumi kuuluv liikmesriik. Eestit esindava liikmesriigi esindusele saab esitada lühiajaliste viisade, transiitviisade ja lennujaama transiitviisade taotlusi. Esindamine on seotud üksnes viisade väljastamisega ning muudele konsulaarteenustele leping ei laiene.


Hetkel on Eesti esindatud 85 riigis. Eesti on sõlminud esinduslepingud Ungari, Saksamaa, Hispaania, Soome, Leedu, Läti, Prantsusmaa, Poola, Rootsi, Hollandi, Austria, Taani, Sloveenia ja Šveitsiga. Täpsem info: http://www.vm.ee/?q=taxonomy/term/132


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
Pressitalitus@mfa.ee
www.vm.ee

Veel uudiseid samal teemal

07.04.2020|Välisministeerium

Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo, 07.04

Välisministeeriumilt on koroonakriisi vältel Eestisse naasmiseks abi palunud ligikaudu 3000 eestimaalast ning enamik neist on ka koju jõudnud. Hetkel on hädasolijaid jäänud veel 38, kellega tegeleb välisministeerium personaalselt. Inimesed on 20 erinevas riigis, suuremad grupid on Uus-Meremaal ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.