Sa oled siin

Rootsi eksperdid jagavad välisministeeriumis oma kogemusi ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alalise liikmena

5. Veebruar 2019 - 17:19

Homme, 6. veebruaril toimub välisministeeriumis mõttevahetus ÜROga seotud teemadel, mille raames võetakse vaatluse alla ka Eesti roll selles organisatsioonis.

„Eesti on ÜRO liikmeks alates 1991. aastast ja on kasvanud üheskoos selle suurima rahvusvahelise organisatsiooniga,“ sõnas Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania juht Margus Kolga, kes ürituse avab. „Meie panus selle organisatsiooni tegevustesse on läbi aastate suurenenud ning oleme valmis võtma erinevates küsimustest veelgi suuremat vastutust, sealhulgas hakkama ÜRO Julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks eesmärgiga julgeolekuküsimustest veelgi tõhusamalt kaasa rääkida“ lisas ta.

Eesti kandideerib ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks aastateks 2020-2021. Julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimiste tulemused selguvad käesoleva aasta juunis.

ÜRO-teemalisel üritusel on kavas heita pilk nii minevikku kui ka tulevikku ning arutada Eesti uusi sihte ÜROs. E-riigi Akadeemia ekspert Linnar Viik räägib sellest, et E-riigi Akadeemia kasvas välja Eesti ja ÜRO koostööst 1990ndatel. MTÜ Mondo ekspert Maari Ross annab ülevaate Eesti kasvavast arenguabi panusest maailmas. Rootsi välisministeeriumi ÜRO julgeolekunõukogu saadik Carl Skau ja ÜRO osakonna direktor Efraim Gomez jagavad Rootsi kogemusi ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alalise liikmena aastatel 2017-2018 ning soovitusi ka Eestile endale.

Head toimetused! Üritus toimub homme välisministeeriumis, aadressil Islandi väljak 1, algusega kl 15.00. Olete oodatud osalema registreerudes enne kl 12.00 aadressil asosek@mfa.ee.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
637 7627 / 5194 7045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.