Sa oled siin

Riik saadab Euroopast koju suunduvatele eestlastele appi Tallinki laeva /NB! Muudatus sihtsadamas!

17. Märts 2020 - 16:14

NB! Muudatus Läti sihtsadamas: Romantika sõidab Sassnitzist tagasi Riia sadamasse Lätis ning laev jõuab Riiga neljapäeval, 19. märtsil kell 23.55 kohaliku aja järgi.

Välisministeerium koostöös Tallink Grupiga suunab Euroopas koju pöördumist ootavatele eestlastele järele laeva Romantika, mis väljub Saksamaalt Sassnitzi sadamast kolmapäeva hilisõhtul.

“Oleme terve eilse öö töötanud selle nimel, et saada eestlased Saksa-Poola piirilt koju. Olukord on selline, et maismaa kaudu ei ole see võimalik. Ma olen tänulik Tallinkile väga operatiivse koostöö eest Eesti inimeste aitamisel,” ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Laev Romantika planeeritud väljumine Sassnitzist toimub kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi, neljapäeval jõuab laev Riia sadamasse (https://www.tallinksilja.com/riga-passenger-terminal) kell 23.55 kohaliku aja järgi. Romantika suundub Sassnitzist Lätisse Riia sadamasse, reis kestab 24 tundi. Reisijad majutatakse kajutitesse ning laeval on tagatud toidu ostmise võimalus.

Pileteid väljumisele liinil Sassnitz-Riia saab broneerida Tallinki kodulehel. Piletimüük Sassnitz-Riia liinile avatakse tänase päeva jooksul. Eelmüügist pileti ostmine on kohustuslik.

Saksamaal elavate eestlaste jaoks, kes samuti soovivad naasta Eestist koju Saksamaale, väljub laev Romantika Riia sadamast täna, teisipäeva 17. märtsi õhtul mitte varem kui kell 20.00. Ka kõigil Saksa kodanikel, kellel on vaja jõuda tagasi Saksamaale, on võimalik osta pileteid laevale Riia terminalist alates kella 19.00 täna õhtul, 17. märtsil. Reis Riiast Sassnitzi kestab 24 tundi.

Lisainfo reisi kohta:

Individuaalbroneeringud ja info
E–R 08.00–19.00
L–P 09.00–17.00
Broneerimine ja info tel 17808
(hind 85 senti/kõne + operaatoritasu)
Broneeringu muutmine tel 640 9804
Välismaalt helistades +372 640 9808
või +372 640 9804
booking@tallink.ee

Evakuatsioonireisi vältel töötatakse edasi riikidevahelise kokkuleppe saavutamisega, et Romantika jääks peale evakuatsiooni teenindama kaubavedude eesmärgil liinil Ventspils-Sassnitz-Ventspils ka peale evakuatsioonireisi lõppu, tagamaks toimivat kaubaveo koridori Saksamaale ja tagasi.

Tuletame meelde, et alates 17. märtsist 2020 kehtivad Eestisse sisenemisel ranged piirangud. Palume enne piletite broneerimist veenduda, et teil on Eestisse sisenemise õigus 17. märtsi 2020 seisuga.

Loe lähemalt koroonaviirusega seotud reisipiirangute kohta välisministeeriumi kodulehelt: https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov

Lisainformatsioon:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Katri Link
Kommunikatsioonijuht
Tallink Grupp

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.