Sa oled siin

Riigikogu saadik Mart Nuti kõrgetasemselised kohtumised Dominical

12. Aprill 2018 - 9:05
Riigikogu liige Mart Nutt kohtumas Dominica välisminister Francine Baroniga

10.-11. aprillil väisas delegatsioon Dominicat, saareriiki, mida 2017. aasta sügisel räsis orkaan Maria. Orkaanipurustused on riigis ja selle pealinnas Roseaus ikka nähtavad, orkaanikahjud olid hinnatavalt 200% riigi GDPst ja nende likvideerimine ning riigi arengu taastamine on pikaajaline ettevõtmine. Orkaani järgselt panustas Eesti Dominica orkaanikahjustuste likvideerimiseks loodud fondi 30 000 € suuruse abirahaga. Dominical kohtuti välisminister Francine Baroni ja välisministeeriumi kantsleri Sylvanie Burtoniga.

Kohtumisel peatuti kliimamuutusel ja selle seosel julgeolekuga, sest Dominica orkaanipurustused on mahus, millest taastumine väga pikaajaline, eriti väikesele saareriigile. Teatud tingimustel võivad kliimamuutuse tulemid panna küsimärgi alla riigi eksistentsi. Sellest tulenevalt on selle probleemistiku käsitlemine üleilmses kontekstis väikeriikidele äärmiselt oluline ja eeldab kõikide riikide solidaarset tegutsemist.

Orkaanikahjude ulatus on pannud Dominica, ent laiemalt kogu Kariibimere piirkonna riigid pöörama rohkem tähelepanu riigivalitsemise kerksusele ning selle tugevdamisele. Eesti E-Riigi Akadeemia on kaasatud nimetet valdkonna piirkondliku arengukava ettevalmistamisse.

Mart Nuti visiit lõpeb käesoleva nädala lõpus St Kittsi ja Nevise külastamisega.

Veel uudiseid samal teemal

16.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemselised kohtumised Seišelli Vabariigis

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez külastasid 16. juulil Seišelli Vabariiki.

14.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Mauritiusel

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsioon kooseisus kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige diplomaat Kaisa Mitt-Alvarez kohtus kahe päeva jooksul Mauritiuse peaministri Pravind Kumar Jugnauthi, presidendi kohusetäitja Paramasivum Pillay Vyapoory, tehnoloogia-, kommunikatsiooni- ja innovatsiooniministri ministri Yogida Sawmynadeni ning hetkel

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.