Sa oled siin

Riigikogu liikme Mart Nuti kõrgetasemelised kohtumised El Salvadoris

22. Juuni 2018 - 12:20
El Salvadori asevälisminister Liduvina Magarín ja riigikogu saadik Mart Nutt

Eesti delegatsioon Riigikogu liikme Mart Nutt’i juhtimisel lõpetas oma Kesk-Ameerika visiidi El Salvadoris, kus viibiti 20.-21. juunini.

Külastuse ajal kohtus delegatsioon El Salvadori parlamendi esimehe Dr. Norman Quijano, asevälisminister Liduvina Magaríni ja presidendi administratsiooni kommunikatsiooni- ja digitaliseerimise peadirektori Roberto Lorenzanaga. Visiidi ajal toimus ka El Salvadori e-riigi strateegia avalikkusele tutvustamise üritus. El Salvador on otsustanud kasutada mitmeid Eestis väljatöötatud lahendusi, eelkõige X-teed oma riikliku platvormina.

Kohtumistel tutvustas delegatsiooni juht Mart Nutt Eesti tegevust ÜROs ja Eesti kandidatuuri julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale. Lisaks kaaluti koos El Salvadori ametnikega koostöö perspektiive, seda eelkõige e-riigi ja e-teenuste valdkonnas.

Kohtumisel parlamendi presidendiga tutvustati kummagi riigi poliitilisi süsteeme ning arutati parlamentaarse ja presidentaalse demokraatia erinevusi, nende tugevusi ja nõrkusi.

Välisministeeriumis keskenduti ÜRO prioriteetidele ja väikeriikide kohale üleilmses süsteemis ning nende võimalustele tekitada positiivseid muutusi.

El Salvadori esindajad tänasid Eestit panuse eest El Salvadori e-riigi strateegia koostamisse ja avaldasid lootust, et senini hästi ja produktiivselt toimunud koostöö leiab jätku ka tulevikus.

Veel uudiseid samal teemal

25.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez kohtusid 19.-20. juulil Komoori Liidu pealinnas Moronis välisministri kohuseid täitva tervishoiuministri proua Rachid Mohamed Mbaraka Fatma, välisministri kabinetiülema Abdallah Mirghane’i ja valitsuse kantsleri Hamadi Idaroussiga.

25.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Madagaskaril

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania raames külastasid kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez 23.-24. juulil Madagaskarit. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.