Sa oled siin

Reisiinfo: koju reisimise võimalused ja oluline konsulaarinfo

23. Märts 2020 - 13:48

Välisministeerium ja Eesti välisesindused jätkavad koostööd reisi- ja transpordifirmade ning teiste riikidega, et leida ja vahendada lahendusi eestlaste koju naasmiseks. Välisministeerium paneb veel välismaal viibivatele eestlastele südamele, et nad otsustaksid kohe: kas soovitakse naasta Eestisse või oldakse valmis jääma välismaale pikemaks ajaks. On väga tõenäoline, et lähipäevil tavalennud mõneks ajaks lõppevad. Seega kuigi Eesti piir jääb eestlastele alati avatuks, ei pruugi juba väga varsti enam olla logistiliselt võimalik Eestisse enne üleilmse kriisi lõppu tagasi saada.

Jagame meile teadaolevalt kõige värskemat infot.

Lisalennud:

  •  Ngurah Rai International Airport, Balilt lend Vilniusse 24.03 Kidy touriga.
  • Nordica erilend Malaga-Tallinn 24.03. Info siit: https://www.nordica.ee/lendamekoju/
  • Ho Chi Minh, Vietnam + Bangkok, Tai lendab 27.03 Kaunasesse. Väljub 27.03 kell 10:00 HCMCst, siis teeb vahemaandumise Bangkokis ja seejärel suundub Kaunasesse. Eelisjärjekorras saavad pileteid osta Leedu, Läti ja Eesti kodanikud. Lennule registreerimine: https://www.vietnamballoons.com/book-online kuni 24. märtsini.
  • AirBaltic lendab Londonist Riiga, veel on kohti 26. ja 27.03 lendudele. Broneerimiseks: www.airbaltic.com. Riiga Eestist sõita ei saa, piirini sõitmiseks on soovitav võtta takso (nt Bolt) või rendiauto.
  • Air Baltic teeb täna ja homme (23.03 ja 24.03) veel Frankfurdist erilennu Riiga https://www.airbaltic.com/et/teadaanded, kuhu saaks pileti osta ka Eesti kodanikud.


Lõppevad lennuvõimalused:

Easyjet on teatanud, et plaanivad alates teisipäevast 24.03 peatada suurema osa lendudest, tõenäolised muudatused ka London-Tallinn lendudes.
Finnair tühistab kõik pikamaalennud kuni juuni lõpuni, toimima jääb ainult Tokyo liin.

Oluline konsulaarinfo:

• Alates 25.03 (tõenäoliselt kl 0.00) peatab AÜE kogu reisilennuliikluse, k.a transiidi järgmiseks kaheks nädalaks. See ei puuduta evakuatsiooniga seotud erilende ja kaubalende. Lennufirma Emirates peatab alates 25. märtsist kaheks nädalaks kogu reisijateveo. Seega ei saa alates 25.03 pakkuda transiidiks ühtegi AÜE lennujaama (sh Dubai, Abu Dhabi).
• Kõikides Saksamaa liidumaades on järgmiseks kaheks nädalaks piiratud väljas liikumist. Igasugused kogunemised nii avalikus ruumis kui eraruumides on keelatud, üleastumiste korral ootab ees rahatrahv.
• Sloveenial on varasemast kuuest Itaalia piiripunktist avatud vaid neli.
• Alates 23.03 kell 00:00 teevad kõik Pekingisse suunduvad rahvusvahelised lennud reisijate eelnevaks kontrollimiseks Hiina-sisese vahepeatuse, kus teostatakse tolli, karantiini ja pagasikontroll.
Filipiinid leevendasid 22.03. rangeid karantiinireegleid lubades välismaalastel riigist igal hetkel lahkuda, kui selleks toimub lende. Siseriiklikku liikumist see ei lihtsusta: õhus, veel ja maismaal võivad ringi liikuda vaid mundrikandjad, kes täidavad kriitilisi COVID-19 ülesandeid.
Indias New Delhis ja paljudes teistes osariikides on keelutund kuni 31.märtsini, mida võidakse pikendada. Käigust maas on hetkel ka siselennud, reisirongid ja enamus bussiliine.  
Singapur keelab välismaalaste riiki sisenemise ka tööloa olemasolul ega luba alates 24.03 (kl 00:00) ka transiiti läbi lennujaama.
• Alates 22. märtsist (kl 00:00) ei ole võimalik Eesti-Soome vaheline pendelränne.
Montenegro on peatanud rahvusvahelised regulaarlennud.
Bosnia-Hertsegoviinas jäävad kõik saabujad piirile karantiini (telgid).
Itaalia karmistas veelgi riigisiseseid liikumispiiranguid, sh õues viibimisele.
Tai nõuab riiki sisenemisel tervisetõendit.
Vietnam keelas alates 22. märtsist riiki sisenemise kõigile välismaalastele.
Rumeenia kehtestas öise liikumiskeelu ja on asunud piire sulgema.
Taiwan katkestab 24. märtsist kuni 7. aprillini lennuliikluse transiidi.
• Eurooplaste Jaapanisse sisenemise võimalused on praktiliselt lõpetatud, viisad peatatud, uusi viisasid väljastatakse vaid üksikjuhtudel. Jaapanist lahkumine on siiski veel võimalik, võimalik on ka transiit Jaapani lennujaamade kaudu kui selleks ei siseneta riiki, transiiditsoonist eurooplased väljuda ei saa, seega transiit on võimalik vaid sama lennujaama ja sama terminali kaudu.
• Alates 24.03 kl 23.59 keelab Hongkong mitteresidentide sisenemise, sh lennutransiidi.

Juba varem välja kuulutatud erilennud ja -laevareisid:
• 24. ja 25. märtsil toimuvad Air Balticu erilennud Londonist Gatwicki lennujaamast Riiga. Pileti broneerimiseks palun helistada: +371 67207771. Lisainfo: https://www.airbaltic.com/et/airbaltic-lisab-lennuliine-et-tuua-tagasi-k...
• Teisipäeval ja kolmapäeval, 24. ja 25. märtsil toimuvad Air Balticu erilennud Amsterdamist Riiga. Pileti broneerimiseks palume helistada: +371 67207771.

Broneeringute tegemiseks pöörduge palun transpordifirma või reisikorraldaja poole. Eesti reisifirmade kontaktid:

Estravel: estravel@estravel.ee tel: +372 6 266 266
Baltic Tours: klienditeenindus@baltictours.ee
CWT Estonia: city-ee@mycwt.com
Go Travel: ariklient@gotravel.ee
Reisibüroo Atlas: tartu@atlas.ee
WRIS: tellimus@wris.ee

Välisministeerium jätkab tihedat suhtlust nii reisifirmade kui ka teiste Euroopa Liidu riikidega, et võimalikele evakuatsioonilendudele pääseksid eestlased, kellel puudub meile teadaolevalt võimalus pääseda tagasi mõnest kaugemast sihtkohast. Tuleb arvestada, et lendude maksumus varieerub ja oleneb lennu täituvusest.

Kui olete välismaal sattunud lõksu ja ei leia võimalusi tagasipöördumiseks, palume anda sellest märku numbril +372 5301 9999 (24h).

Võimalike uute reisipiirangute kehtestamise või transpordiühenduste katkemise tõttu palume kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju või valmistuda asukohariigis pikemalt olema.


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.