Sa oled siin

„Reisi targalt“ turismimessil Tourest

13. Veebruar 2015 - 10:53

13.-15. veebruarini 2015 jagavad Välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad targalt reisimise nõuandeid Eesti Näituste messikeskuses rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2015. Külastajad on oodatud välisministeeriumi messiboksi, mis asub sel aastal kohe peahalli sissepääsu juures paremat kätt (A3).

Kutse, mis tagab messile tasuta sissepääsu, saab välja printida siit (751.22 KB, PDF).

Reisiteadlikkuse tõstmiseks ning messikülastajate kaasamiseks on kavas: 

  • Reedel, 13. veebruaril kell 13.30 videosild eestlaste ühe populaarseima reisisihtkoha Türgiga, kus suursaadik Miko Haljas ning konsul Kersti Kasak vastavad huviliste küsimustele.
  • Reisimisega seotud riske käsitleva „Reisi targalt“ e-kursuse tutvustamine. Kursuse lõputesti sooritajate vahel loositakse 10. aprillil välja merereis Helsingisse Viking Line laeval, Viimsi Spa saunakeskuse ja Viimsi 5D elamuskino kinkepiletid. Kursus asub aadressil: https://sisu.ut.ee/reisitargalt
  • Facebooki kasutajate üleskutsumine osalema veebikonsulis toimuvas targalt reisimise mängus, mis näeb ette 4R-i (reisiinfo, reisikindlustus, reisidokumendid, registreerimine) lahti mõtestamist postituse kommentaarides. Kommenteerijate vahel läheb loosimisele Viking Line kinkekaart. Välisministeeriumi veebikonsul Facebookis: https://www.facebook.com/veebikonsul
  • Jätkub koolidele suunatud „Reisi targalt“ seminaride programm. Kooliõpetajad, aga ka noored ise, saavad konsuli oma kooli kutsuda. Eelmisel aastal osales noortele suunatud seminaridel „Reisi targalt“ üle 900 Eesti koolinoore. Soovi on võimalik avaldada vahetult messiboksis, veebikonsuli kaudu või konsulaarosakonna e-posti aadressil konsul@vm.ee.

„Reisi targalt“ tegevused on välisministeeriumi ennetustöö reisimisega seotud riskide teadvustamisel. 2014. aastal osutati eestlastele konsulaarabi üle 1400 korra ehk iga päev sai alguse keskmiselt neli uut juhtumit. Enim on eestlased välismaal hädas reisidel kadunud või varastatud dokumentidega. Kasvanud on konsulaarabi vajadus seoses Eesti kodanike kinnipidamise ja välismaal surnud kodanike lähedaste abistamisega. Sõltuvalt raskusest võivad juhtumid kesta mõnest tunnist kuni mõne aastani.

Targalt reisimise soovitused välisministeeriumi kodulehel: http://vm.ee/et/reisitargalt

Mobiilirakendus „Reisi targalt“: http://www.vm.ee/reisi-targalt

Turismimessi Tourest koduleht: www.tourest.eu

Veel uudiseid samal teemal

07.04.2020|Välisministeerium

Kriisimeetmetega seotud reisi- ja konsulaarinfo, 07.04

Välisministeeriumilt on koroonakriisi vältel Eestisse naasmiseks abi palunud ligikaudu 3000 eestimaalast ning enamik neist on ka koju jõudnud. Hetkel on hädasolijaid jäänud veel 38, kellega tegeleb välisministeerium personaalselt. Inimesed on 20 erinevas riigis, suuremad grupid on Uus-Meremaal ja Lõuna-Aafrika Vabariigis.

20.03.2020|Välisministeerium

ERITEADE: Eesti lubab üle riigipiiri Lätis tööl käia

Tallinn, Stenbocki maja, 20. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas kehtestas korralduse, millega leevendatakse liikumispiirangut Eesti ja Läti vahel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.