Sa oled siin

Reinsalu: Venemaa ja Hiina tegevusi Arktikas tuleb hoolega jälgida

30. August 2019 - 10:59
© Jarno Kuusinen/Prime Minister's Office, Finland

Välisminister Urmas Reinsalu arutas Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumise (Gymnich) teisel päeval Helsingis Euroopa Liidu Arktika-suunalist poliitikat.

„Geopoliitilised arengud Arktikas mõjutavad Euroopat tervikuna. Venemaa ja Hiina tegevusi selles piirkonnas tuleb hoolega jälgida, seda nii militariseerimise kui ka Põhjamere trassi võimaliku kasutamise eest majanduslikel eesmärkidel,“ sõnas Reinsalu.

Reinsalu sõnul tuleb Arktika teemadele hakata Euroopa Liidu tasemel rohkem tähelepanu pöörama. Samuti toetab Eesti Euroopa Liidu püüdlusi saada Arktika Nõukogus vaatlejaks. „Eesti jaoks on olulised teemad keskkonnakaitse, põliskogukondade kestlik areng, teadusuuringud ja julgeolek. Kliimamuutuste tagajärjel on Arktika aina atraktiivsem piirkond ja kliimaküsimustega üha enam tegeleval Euroopa Liidul oleks aeg välja töötada pikaajaline strateegia Arktika kaitseks,“ lisas Reinsalu.

Soome Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames toimuval Gymnichil arutatakse täna veel koostööd Lääne-Balkani riikidega.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmGz4tAe

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.