Sa oled siin

Reinsalu: valitsus hakkab neljapäeval arutama ELi Nõukogus saavutatud kokkuleppe rakendamist

30. Juuni 2020 - 18:55

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul saavutas Euroopa Liidu Nõukogu täna, 30. juunil kokkulepe kolmandatest riikidest saabuvate reisijate kohta.

„Nõukogu soovitusliku otsuse rakendamist otsustavad liikmesriigid iseseisvalt. Seda, kuidas Eesti soovitust kohaldab, hakkab valitsus täpsemalt arutama neljapäeval,“ sõnas Reinsalu.

Vastavalt täna, 30. juunil Euroopa Liidu Nõukogus saavutatud kokkuleppele soovitatakse kaotada mittehädavajaliku reisimise piirang EL+ alasse 15 riigi elanikele. Kolmandad riigid, kelle elanike suhtes soovitatakse mitte kohaldada 1. juulist välispiiridel Euroopa Liitu mittehädavajaliku reisimise ajutist piirangut, on järgmised:

 1. Alžeeria
 2. Austraalia
 3. Gruusia
 4. Jaapan
 5. Kanada
 6. Maroko
 7. Montenegro
 8. Lõuna-Korea
 9. Rwanda
 10. Serbia
 11. Tai
 12. Tuneesia
 13. Uruguay
 14. Uus-Meremaa 
 15. Hiina (juhul kui Hiina eemaldab omakorda sisenemispiirangu Euroopa Liidu kodanikele)

Soovituse kohaselt tuleks seda loetelu regulaarselt ajakohastada.

Euroopa Liidu Nõukogus kokkulepitud soovitus ei piira liikmesriikide vastutust jätkuvalt kohaldada Schengeni piirieeskirjade artiklit 6, milles sätestatakse sisenemise nõuded kolmandate riikide kodanikele. Eelkõige säilib liikmesriikidel vastutus hinnata igal üksikjuhul eraldi, kas kolmanda riigi kodanikku tuleb pidada ohuks rahvatervisele.

EL+ alasse kuuluvad kõik Schengeni liikmesriigid (sealhulgas Bulgaaria, Horvaatia, Küpros ja Rumeenia) ning neli Schengeni lepinguga ühinenud riiki. Sellesse kuuluvad ka Iirimaa ja Ühendkuningriik, juhul kui nad otsustavad seda meedet rakendada.

Endiselt kehtib Eestisse sisenemisel piirang, mille kohaselt tuleb Eestisse saabumisest 14 kalendripäeva jooksul viibida oma elukohas või püsivas viibimiskoha isikutel, kes saabuvad Euroopa Liidu riikidest, mille viimase 14 päeva nakatumuskordaja 100 000 elaniku kohta ületab 15. Info riikide kohta, millest saabumisel kehtib 14-päevane liikumispiirang, on leitav siit

Loe lähemalt Euroopa Liidu Nõukogu soovitusest: https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/06/30/counc...

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.