Sa oled siin

Reinsalu Slovakkia kolleegile: Eesti jaoks on oluline pikaleveninud kriiside lahendamine

17. Mai 2019 - 19:11

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna õhtul Tallinnas Slovakkia välis- ja Euroopa Liidu asjade ministri Miroslav Lajčákiga. Kohtumisel arutati kahe riigi suhteid ning koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul saab Eesti ja Slovakkia heade suhete tõestuseks esile tõsta koostööd NATO küberkaitsekoostöö keskuses, mille asutajariik Slovakkia on. „Samuti hindame kõrgelt Slovakkia panust meie regiooni julgeolekusse läbi NATO suurendatud kohaloleku Lätis,“ ütles välisminister.

Reinsalu nentis siiski, et kahe riigi vahel on arenguruumi majandussuhete parandamiseks. „Näen siin võimalust suurendada koostööd digilahenduste valdkonnas, milles saab Eesti jagada oma väärtuslikke kogemusi ning ruumi on ka meie ettevõtetel oma teenuseid Slovakkiasse eksportida,“ lisas välisminister Urmas Reinsalu.

Samuti arutasid ministrid kahe riigi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja ennekõike Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE), mille eesistuja Slovakkia praegu on. „Eesti jaoks on OSCE-s kõige olulisem pikaleveninud kriiside lahendamine, eriti Ukrainas. Kinnitasin Slovakkia kolleegile, et Eesti seisab kindlalt Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse eest,“ ütles Reinsalu.

Lisaks puudutati kohtumisel ka Euroopa Liidu tuleviku teemasid.

Slovakkia välis-ja Euroopa Liidu asjade minister Miroslav Lajčák viibib Eestis seoses osalemisega Lennart Meri konverentsil.

Pildid: https://flic.kr/s/aHskRm8KFx

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.