Sa oled siin

Reinsalu: sellel nädalal on võimalus Brexiti leppeks

15. Oktoober 2019 - 13:20

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna Euroopa Liidu (EL) üldasjade nõukogu istungil, kus EL-i läbirääkija Michel Barnier andis ülevaate Brexiti läbirääkimiste seisust.

„Näen viimaste uudiste valguses positiivset nihet. Peame tegema kõik pingutused, et kasutada võimalust leppega Brexiti saavutamiseks. Leppeta Brexiti hinnalipik oleks märkimisväärne meile kõigile ning sellega kaasnevast segadusest ei oleks kellelgi midagi võita,“ ütles Reinsalu.

Ministrite arutelul tunnustas Reinsalu Barnieri tööd ja väljendas Eesti jätkuvat toetust Euroopa Komisjoni pingutustele kõneluste edasiviimisel. „Oleme solidaarsed Iirimaaga ja kokkulepe peab tagama vastuvõetava lahenduse Iiri piiri osas. Brexiti lepe peab ka austama Euroopa Liidu siseturu terviklikkust,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu rõhutas, et oluline on saavutada selgus võimalikult kiiresti. „Seda ootavad meie kodanikud ja ettevõtted, kelle huvid on meile kõneluste jooksul olnud esikohal. Käesolev nädal on keskse tähtsusega leppega Brexitini jõudmiseks. Kui ülemkoguks ei peaks olema lahendust, siis tuleb ka pärast seda jätkata jõupingutusi,“ lisas välisminister.

Euroopa Liidu Ülemkogu toimub 17.-18. oktoobril Brüsselis.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.