Sa oled siin

Reinsalu Rootsi välisministrile: oleme tänulikud, et Rootsi on alati meiega olnud

26. November 2019 - 10:17

Täna kohtus välisminister Urmas Reinsalu Rootsi välisministri Ann Lindega. Kohtumisel arutati Eesti ja Rootsi suhteid, Põhja- ja Baltimaade koostööd ning aktuaalseid välis- ja julgeolekupoliitika küsimusi. Ühtlasi osalevad Eesti ja Rootsi välisministrid Rootsi saatkonnas Tallinna esinduse avamise 30. aastapäeva tähistamisel.

„Mul oli täna hea meel taas kinnitada Eesti ja Rootsi pikaajalisi kahepoolseid häid suhteid. Eelmise aasta lõpus loodud Eesti-Rootsi koostööfond, kuhu ka Eesti on äsja otsustanud rahaliselt panustada, aitab meie häid kahepoolseid suhteid veelgi tugevdada ning viia need uuele tasemele,“ ütles Reinsalu ning lisas, et täna oli tal ka võimalus Rootsi välisministeeriumi fondi edendamise eest tänada.

Samuti tõi välisminister välja, et Rootsi avas esimese välisriigina Eestis 1989. aastal oma esinduse ning seda täna Tallinnas ühiselt ka tähistatakse. Esinduse loomisest alates on toimunud aktiivne koostöö arendamine nii kaubanduses, kaitseküsimustes kui ka digi- ja küberteemadel. „Rootsi on meile lähedane partner nii Euroopa Liidus kui ka ÜROs, kus saime Rootsilt väga palju tuge ka Julgeolekunõukogu valitud liikmesuse kampaaniat tehes," ütles minister. 

Eesti välisminister teavitas kohtumisel Rootsi kolleegi Eesti valitsuse otsusest asuda taotlema Arktika Nõukogu vaatlejaliikme staatust. Eesti huvid Arktikas on peamiselt seotud teaduse, majanduse, kliima ja julgeolekuga.

Ühtlasi kutsus Reinsalu oma Rootsi kolleegi 2020. aasta septembris Eesti koordineeritava Põhja-Balti koostöö (NB8) formaadi välisministrite kohtumistele.

Fotod: https://bit.ly/35xrALa


Lisainfo:
Leen Lindam
Välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.