Sa oled siin

Reinsalu: partnerlus USAga on oluline säilitamaks Euroopa Liidu stabiilsust

15. Juuni 2020 - 18:20

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul videokonverentsil, kus vahetati mõtteid USA välisministri Mike Pompeoga. Videokõne sissejuhatuse tegi Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrell.

„USA on meie lähim partner ja liitlane,“ kinnitas minister Reinsalu. „Meie üleatlandiline partnerlus on strateegiliselt oluline säilitamaks stabiilsust ja läänelikku eluviisil. Koroonakriis on seda arusaamist ainult kinnitanud.“

Reinsalu rääkis, et Balti regioon ja ülejäänud Ida-Euroopa piirkond on olnud tunnistajaks Venemaa kasvavale agressiivsusele. „See, mis toimub Ukrainas ei ole vaid kohaliku olulisusega, vaid defineerib selle, kas rahvusvaheline õigus ja austus riikide iseseisvusele on püsiv,“ sõnas Reinsalu.

„Vajame Euroopas rohkem USA kohalolu,“ ütles Reinsalu ja rõhutas Kolme mere algatuse olulisust atlandiüleses koostöös. Minister avaldas lootust, et järgmisel Kolme mere konverentsil, mis toimub oktoobris Tallinnas, on kõrgetasemeline esindus.

Reinsalu tegi ettepaneku, et dialoogi USA ja Euroopa välisministrite vahel võiks pidada vähemalt kaks korda aastas. 

Lisainfo:
Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.