Sa oled siin

Reinsalu osaleb EL-i välisministrite mitteametlikul kohtumisel Helsingis

29. August 2019 - 6:40

Täna ja homme, 29.-30. augustil osaleb välisminister Urmas Reinsalu EL-i välisministrite mitteametlikul kohtumisel (Gymnich), mis toimub Helsingis Soome Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames.

Kohtumine algab välis- ja kaitseministrite ühise lõunaaruteluga hübriidohtude teemal. Kaitseministrite lahkumise järel toimuvad kahel päeval kolm ametlikku töösessiooni teemadel: olukord Lähis-Idas, Euroopa Liit ja Arktika ning regionaalne koostöö Lääne-Balkani riikidega.

Kohtumist juhib Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini ning võõrustab Soome välisminister Pekka Haavisto. Gymnichi järgselt toimub Soome välisministri kutsel inimõigustele keskenduv lõunaarutelu.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.