Sa oled siin

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

2. Juuli 2020 - 18:45

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

„Alates pandeemia algusest on Eesti olnud eestvedajaks, et Julgeolekunõukogus arutataks COVID-19 mõju rahule ja julgeolekule. Seda enam on meil hea meel, et lõpuks otsustas Julgeolekunõukogu toetada ÜRO peasekretäri üleilmse relvarahu üleskutset,“ sõnas välisminister Reinsalu.

Ta tõi välja, et resolutsioon ei ole pelgalt sümbolväärtusega, vaid rahvusvahelise õiguse jõuga tekst. „Julgeolekunõukogu peab nüüd regulaarselt jälgima sellest kinnipidamist ja saatma konfliktide osapooltele selge sõnumi,“ rõhutas Reinsalu. Samuti hakkab ÜRO peasekretär Julgeolekunõukogu regulaarselt relvarahu teemal teavitama.

Oma sõnavõtus Saksamaa eesistumise raames toimunud kohtumisel tõi Reinsalu välja, et pandeemia on selgelt näidanud, kui vajalikud on turvaline ja usaldusväärne tehniline taristu ja küberruum. Eriti murettekitav on olnud küberründed haiglate vastu. „Need ründed ei jää tähelepanuta,“ ütles välisminister ja mainis olulise arenguna Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames korraldatud eriüritust, kus rõhutati vastutustundliku käitumise olulisust küberruumis.

Samuti kutsus ta riike üles liituma eile Eesti ja Singapuri esitletud globaalse digideklaratsiooniga, et kriisidega paremini toime tulla.

Lisaks väljendas Eesti välisminister muret selle üle, kuidas pandeemiat on kasutatud ettekäändena kutsuda üles lõpetama sanktsioone või tõkestama ligipääsu humanitaarabile. Tema sõnul on eriti oluline, et juulikuus pikendataks ja laiendataks Süüria piiriülest humanitaarabi mehhanismi.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmPbZjQr
Sõnavõtt täismahus (inglise keeles): https://un.mfa.ee/statement-by-minister-of-foreign-affairs-mr-urmas-rein...

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

14.10.2020|Välisministeerium

Välisministeerium avab koostöös Dokfoto Keskusega fotonäituse kriisikolletes elavate laste unistustest

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avatakse 15. oktoobril auhinnatud prantsuse fotograafi Vincent Tremeau kõikjal maailmas eksponeeritud fotonäitus „Kui ma ükskord suureks saan“, mis räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus, mis sündis koostöös välisministeeriumiga ÜRO 75.

30.09.2020|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti algatusel Mägi-Karabahhi küsimust

Eile, 29. septembri õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.