Sa oled siin

Reinsalu leppis Ukraina peaministriga kokku ulatuslikus küber- ja digikoostöös

5. November 2019 - 16:12

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus visiidil Kiievisse Ukraina peaminister Oleksii Hontšarukiga, kellega arutati mõlemale riigile olulisi teemasid, kuid enim jäi kohtumisest kõlama Eesti kogemus ja oskused e-valitsemises ning küberjulgeolekus.

„Kinnitasin kohtumisel peaministriga, et Eesti on igati valmis tegema Ukrainaga koostööd küberjulgeoleku ja digitaalvaldkonnas. Leppisime kokku ulatuslikus küber- ja digitaalkoostöös, millest oleks võita nii Eestil kui ka Ukrainal,“ ütles välisminister Reinsalu. „Digitaalsed lahendused pakuvad abi läbipaistva, usaldusväärse ja kaasava valitsuse arendamiseks, mida Ukraina hetkeolukorras just kõige enam vajab, et püsida teel Euroopasse“ lisas Reinsalu.

Välisminister kohtus eile Kiievis ka Ukraina välisministri Vadim Prõstaikoga, asepeaminister Euroopa integratiooniküsimustes Dmõtro Kulebaga, asepeaminister digipöörde küsimustes Mõhhailo Fedoroviga, Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretäri Oleksii Daniloviga ning peaprokurör Ruslan Rjabošapkaga.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJbgjT1

Lisainfo,

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.