Sa oled siin

Reinsalu Leedus: meie julgeoleku seisukohalt on oluline hoida üleatlantilist sidet

15. Juuni 2019 - 9:36

Välisminister Urmas Reisalu kohtus täna Vilniuses oma Leedu kolleegi Linas Linkevičiusega, kellega kinnitati kahe riigi häid suhteid ning vajadust jätkata ühiste pingutustega regiooni julgeoleku tagamiseks. 

„Ühised sihid välispoliitikas ja arusaam julgeolekuolukorrast muudab meie head suhted veelgi kindlamaks. Balti kaitsekoostöö on tugevam kui kunagi varem ning peame seda liini ka jätkama,“ sõnas Reinsalu, rõhutades sealjuures üle-atlantilise sideme hoidmise olulisust. „NATO kontekstis peame keskenduma eelkõige allianssi võimekusele uute ohtudega toime tulla,“ ütles välisminister.

Välisministrid võtsid vaatluse alla olukorra Ukrainas, mõistes tugevalt hukka Venemaa tegevuse, sealhulgas lihtsustatud korras vene kodakondsuse väljastamise Ukraina elanikele. „Euroopa Liiduna peame ühiselt seisma Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse eest ning püüdlema konflikti lahenduse suunas,“ rõhutas välisminister. Kohtumisel räägiti ka idapartnerlusest, kinnitades vajadust hoida seda ELi tähelepanu all ja aidata idapartnereid reformidega edasi liikuda.

Leedu välisminister Linkevičius õnnitles oma kolleegi Eesti valituks osutumise puhul ÜRO Julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks. Reinsalu rõhutas, et aktiivse tegutsemisega maailmaorganisatsioonis tagab Eesti paremini ka Balti regiooni julgeoleku. 
 
Reinsalu kinnitas lisaks Eesti kava korraldada Kolme mere tippkohtumise aastal 2020. Välisministrid arutasid kohtumisel ka ELi tuleviku, sealhulgas laienemise küsimusi, ning regionaalseid projekte, sealhulgas Rail Baltic ja elektrivõrgu desünkroniseerimine.                
                                                                                                                  
Välisminister asetas täna Vilniuses ka pärja Nõukogude okupatsiooni ohvrite monumendi juurde ja külastas Okupatsioonide ja vabadusvõitluste muuseumi.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmEfHB8n

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.