Sa oled siin

Reinsalu kutsus suhetes Hiinaga üleatlandilisele ühtsusele

29. Mai 2020 - 17:30

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 29. mail Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul videokohtumisel, kus arutati Hiinaga seotud geopoliitilisi arenguid, ettevalmistusi järgmiseks Euroopa Liidu-Hiina tippkohtumiseks, võimalikke koostöövaldkondi ning EL ühtsuse tugevdamist. Samuti arutatakse Covid-19 pandeemia mõju Aasia ja Vaikse ookeani regioonis.

Reinsalu avaldas muret seoses Hiina kavaga muuta Hongkongi alusseadust viisil, mis piirab autonoomiat ja rikub rahvusvahelisi leppeid, ning avaldas toetust Euroopa Liidu ühispositsioonile – kutsuda Hiinat üles austama “üks riik, kaks süsteemi” põhimõtet.

Reinsalu lisas, et suhetes Hiinaga peaks rohkem otsima atlandiülest ühtsust, eriti ülemaailmse julgeoleku küsimustes. „Samuti on ülioluline parandada teabevahetust Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna samameelsete partneritega.“

„Eesti toetab Euroopa Liidu raamistikku strateegilistesse sektoritesse investeeritavate kolmandate riikide investeeringute sõelumiseks,” sõnas Reinsalu. „Strateegilise infrastruktuuri ja 5G võrkude turvalisus on hädavajalik.”

„Eesti tervitab Saksamaa algatust korraldada juhtide kohtumine Leipzigis,” lisas Reinsalu. „Vajame sarnaseid kohtumisvorme ka oma strateegiliste partneritega nagu USA, Suurbritannia ja India.”

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmNvCKa1

Lisainfo:
Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628; +372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.