Sa oled siin

Reinsalu kutsus EL-i kolleege üles pikendama sanktsioone Venemaale

18. Juuni 2019 - 6:25

Välisminister Urmas Reinsalu kutsus eilsel välisasjade nõukogu kohtumisel Luxembourgis Euroopa Liidu välisministreid üles pikendama sanktsioone Venemaale kuuelt kuult kaheteistkümnele ja täiendama sanktsioonialuste isikute nimekirja.

Reinsalu arvates näitab Venemaa hiljutine otsus anda Ukraina elanikele lihtsustatud korras Vene kodakondsust, et Venemaa ei kavatsegi Minski lepinguid täita. Euroopa Liit peab olema valmis reageerima taolistele provokatsioonidele kiirelt, tugevalt ja selgelt.

EL-i ühtne ja solidaarne Venemaa-suunaline poliitika ei tohi mureneda ning signaalidega tuleb olla ettevaatlik. Minister tõi näitena välja Euroopa Nõukogu ministrite komitee, mille suur osa liikmeid on ühtlasi ka Euroopa Liidu liikmed. „Ministrite komitee hiljutine üleskutse taastada Venemaa hääleõigus Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees on kahetsusväärne signaal,“ rõhutas välisminister.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmEjuHfD

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 6045
press@mfa.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.