Sa oled siin

Reinsalu kohtus Tallinnas oma Leedu kolleegiga

26. November 2019 - 14:12
Urmas Reinsalu ja Linas Linkevičius

Täna, 26. novembril kohtus välisminister Urmas Reinsalu Leedu välisministri Linas Linkevičiusega, kellega arutas aktuaalseid välispoliitika ja julgeolekuteemasid, Eesti-Leedu suhteid ning regionaalsest koostööd.

Eesti ja Leedu on olulistes välispoliitilistes küsimustes samameelsed riigid, kellega on lähedane koostöö. Reinsalu tänas Leedut toetuse ning abi eest Eesti kandideerimisel ÜRO julgeolekunõukogusse.

„Eesti on  valmis tihedaks koostööks naaberriikidega mittealalise liikmena, et jõud ühendada,“ märkis ta ja lisas, et Eesti on huvitatud ka Leedu kogemusest ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena aastatel 2014–2015.

Reinsalu kiitis head koostööd ka idapartnerluspoliitikas, eriti Ukraina suunal.

Balti riikide kaitsekoostöö on Reinsalu sõnul tugevam ja laiahaardelisem kui kunagi varem. „Tunnustame Leedut Balti regiooni õhukaitse küsimuste pideva tõstatamise eest NATOs,“ ütles ta. Lisaks on Reinsalu sõnul veelgi tihendada koostööd kaitsevaldkonna võimearenduse alal.

Reinsalu sõnul on Leedu oluline partner regionaalsete taristuprojektide elluviimisel ja Eesti eesmärk on kahepoolset suhtlust Leeduga veelgi tihendada, samuti on Eesti huvitatud suuremast digikoostööst.

„Oluline on edasi liikuda meie ühiste prioriteetsete projektidega nagu Rail Baltic ja Balti riikide elektrisüsteemi Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimine,“ märkis Reinsalu. Mõlema projekti puhul on tema sõnul tähtis järgmisest eelarveperioodist piisava Euroopa Liidu kaasrahastuse tagamine, tegevustega ajakavas püsimine ja poliitilise toetuse hoidmine.

Fotod kohtumisest: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157711947...

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
Välisministeerium
+372 637 7618

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.