Sa oled siin

Reinsalu kohtumisel Brüsselis: Euroopa Liidu laienemise otsus tuleb teha märtsis

10. Jaanuar 2020 - 13:16
Urmas Reinsalu ja Olivér Varhelyi

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna, 10. jaanuaril Brüsselis Euroopa Komisjoni naabrus- ja laienemispoliitika voliniku Olivér Varhelyi’ga. Kohtumisel rõhutas välisminister vajadust liikuda edasi Euroopa Liidu laienemisega ja töötada selle nimel, et otsuse Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga ühinemisläbirääkimiste avamise osas saaks teha juba käesoleval kevadel.

Reinsalu selgitas kohtumisel, et Eesti toetab rangel tingimuslikkusel põhinevat laienemispoliitikat ja on valmis andma oma panuse, et Euroopa Liit saaks liitumiskõnelustele kutset ootavaid riike reformide läbiviimisel toetada. „Oluline on hoida võimalikult tihedat poliitilist kontakti Lääne-Balkani riikidega,“ tõdes Reinsalu. Tema sõnul tuleb olla valvas, et ühinemisläbirääkimiste avamise küsimuse osas senise kokkuleppe puudumine ei avaldaks laialdasemat mõju suhetele Lääne-Balkani riikidega, sest Euroopa Liidu liidrite otsustel on otsene mõju liidu suhetele Lääne-Balkani regiooniga. „Regiooni lähendamine EL-ile on kaudselt ka kõigi meie julgeoleku küsimus,“ lisas minister. Reinsalu sõnul tuleb püüelda selle poole, et ühinemisläbirääkimiste alustamine saaks võimalikuks enne sel kevadel Zagrebis toimuvat Euroopa Liidu ja Lääne Balkani tippkohtumist.

Kohtumisel räägiti veel idapartnerlusega seonduvast. Samuti olid kõne all arengud Türgis ja piirkonnas laiemalt ning võimalused edasiseks koostööks rändeküsimustes.

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb täna Brüsselis Euroopa Liidu välisministrite erakorralisel kohtumisel, kus tuleb arutlusele olukord Lähis-Idas ning Põhja-Aafrikas.

Fotod kohtumisest: https://flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/7215771260351...

Lisainfo:
Inga Bowden
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 52 81 467
inga.bowden@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

12.01.2020|Välisministeerium

Eesti saadab Addis Abebasse asjuri

Addis Abebas alustab järgmisest nädalast tööd Eesti asjur Aafrika Liidu juures, kelleks saab pikaajalise kogemusega diplomaat Tanel Sepp.

11.01.2020|Välisministeerium

Välisminister Reinsalu kõneles Ühendriikide välisminister Mike Pompeoga

Tänases telefonikõnes arutasid Eesti ja USA välisministrid pingelist julgeolekuolukorda Iraagis.

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas seoses pingetega Iraani ja Ameerika Ühendriikide vahel oma kolleegile Mike Pompeole Eesti poolset toetust ning rõhutas, et USA-l on õigus enesekaitsele vastavalt ÜRO põhikirjale.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.