Sa oled siin

Reinsalu kohtub Brüsselis uue EL-i kõrge esindaja Borrelliga ja osaleb välisasjade nõukogul

8. Detsember 2019 - 12:32

Täna õhtul kohtub välisminister Urmas Reinsalu üheskoos Läti ja Leedu välisministriga uue Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrelliga. Homme osaleb välisminister Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis, mis keskendub Euroopa Liidu suhetele Aafrikaga ja inimõiguste olukorrale maailmas.

„Kohtumisel kõrge esindajaga kavatsen arutada Eesti prioriteete ÜRO Julgeolekunõukogus ja kuidas meie liikmesus saab aidata kaasa Euroopa Liidu mõju suurendamisele. Koos Balti kolleegidega tutvustame kindlasti ka meie seisukohti seoses Venemaa jätkuva agressiooniga Ukrainas ja Gruusias ning idapartnerluse olulisuse teemadel,“ ütles Eesti välisminister. Reinsalu sõnul astub Josep Borrell ametisse määraval ajal, kus tal on vaja aidata tagada Euroopa võtmeroll geopoliitiliselt muutuvas ja pingelises maailmas, lähtudes kõigi liikmesriikide panusest.

Homse kohtumise Aafrika-teemaline arutelu on Reinsalu sõnul strateegiliselt oluline ka Eestile. „"Halvenev olukord Saheli piirkonnas ja kliimamuutustega kaasnev üldisemalt suurendab ohtu, et migratsioonisurve Euroopa Liidu piiridel kasvab. Rändesurvet saame ja peame tõhusamalt tõkestama koostöös Aafrika riikidega,“ selgitas Reinsalu. Ta lisas, et ka Julgeolekunõukogus on valdav enamik tööd seotud julgeolekukriisidega Aafrikas.

Lisaks arutavad välisministrid inimõiguste olukorda maailma, sealhulgas hiljutisi murettekitavaid piiranguid kodanikuühiskonnale Venemaal. Tõstatuvad ka aktuaalsed välisküsimused nagu näiteks Arktika piirkonnaga seonduv, Moldova ja Hongkong.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.