Sa oled siin

Reinsalu Kiievis: Ukraina vajab Euroopa Liidu ühemõttelist ja selget toetust

4. November 2019 - 15:16
Välisminister Urmas Reinsalu ja tema Ukraina kolleeg Vadim Prõstaiko
Välisminister Urmas Reinsalu ja tema Ukraina kolleeg Vadim Prõstaiko

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna Kiievis Ukraina kolleegi Vadim Prõstaikoga. Kohtumisel arutati kahe riigi suhteid, julgeoleku olukorda Ukrainas, küberkaitsekoostööd, suhteid NATO-ga ning arengukoostöö teemasid.

Reinsalu kinnitas kohtumisel Ukraina kolleegile kahe riigi häid suhteid ning Eesti toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. „Ukraina vajab praeguses olukorras Eesti ja ka Euroopa Liidu ühemõttelist ja selget toetust, et leida rahumeelne lahendus konfliktile Donbassis ja Ida-Ukraina okupeeritud aladel,“ ütles välisminister.

Kohtumisel arutasid välisministrid ka Ukrainas läbiviidavaid reforme, mille üks eesmärkidest on tuua Ukraina Euroopale lähemale. „Ukraina reformikava on kindlasti väga ambitsioonikas, kuid vajalik. Oluline on, et Ukrainal oleks võimalik hoida Euroopa Liidule ja NATO kurssi,“ lisas Reinsalu.

Ukraina on aastaid olnud Eestile arengukoostöö prioriteetriik ning Eesti jätkab Ukraina tugevat toetamist. „Nii nagu meidki üheksakümnendate alguses aidati, on nüüd meie kohustus teisi sarnases situatsioonis olevaid riike toetada. Seda enam, et Eesti teadmised ja kogemused riigihalduses, hariduses, ettevõtluses ja infotehnoloogia valdkonnas on laiad ja kasulikud just Ukrainale,“ selgitas Urmas Reinsalu.

Välisministril on veel ees kohtumised Ukraina peaminister Oleksii Hontšarukiga, asepeaminister Euroopa integratiooniküsimustes Dmõtro Kulebaga, asepeaminister digpöörde küsimustes Mõhhailo Fedoroviga, Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretäri Oleksii Daniloviga ning peaprokurör Ruslan Rjabošapkaga.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJa26uP 

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.