Sa oled siin

Reinsalu ja NATO peasekretär Stoltenberg: NATO kollektiivkaitse toimib tingimusteta ka pingestunud olukorras Süürias

18. Oktoober 2019 - 18:06
Välisminister Urmas Reinsalu ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg
Välisminister Urmas Reinsalu ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg

Välisminister Urmas Reinsalu arutas kohtumisel NATO peasekretär Jens Stoltenbergiga olukorda Süürias, Ukraina toetamist, transatlantilist koostööd ning eelseisvat NATO liidrite kohtumist.

Kohtumisel tõdesid nii Eesti välisminister kui ka NATO peasekretär, et Türgi julgeolekumuresid Kirde-Süürias ei tohiks lahendada sõjaliste vahenditega, vaid poliitiliste ja diplomaatiliste sammudega.

Reinsalu ja Stoltenberg tervitasid Türgi ja USA kokkulepet sõjategevuse peatamiseks Süürias. „Olukord Lähis-Idas on teravnenud, kuid NATO artikkel 5 kollektiivkaitse põhimõte toimib tingimusteta,“ ütles Reinsalu. „Meie dialoogi Türgiga kannustab ka teadmine, et Türgi on NATO liitlane, Euroopa Liidu oluline partner ja ülemaailmse Daeshi-vastase koalitsiooni liige. Türgil on olnud ka ülioluline roll rändekriisi ohjamisel,“ lisas välisminister.

Kohtumisel rõhutati ka vajadust olla jätkuvalt solidaarsed Ukrainaga, et seista vastu Venemaa agressioonile. Oktoobri lõpus toimub ka Põhja-Atlandi Nõukogu visiit Ukrainasse.

Aasta lõpus toimuvalt liidrite kohtumiselt Londonis oodatakse sõnumit NATO jätkuvalt kesksest rollist Euro-Atlandi piirkonna julgeoleku tagamisel.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmHMfASv

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.