Sa oled siin

Reinsalu: EL peab seoses Venemaa tegevusega Ukrainas sanktsioone laiendama

13. Mai 2019 - 17:53

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Brüsselis, mille raames ta kutsus üles ELi Venemaa tegevusele Ukrainas tugevamalt reageerima.

„Euroopa Liiduna peame jätkuvalt ühiselt seisma Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse eest,“ rõhutas Reinsalu oma sõnavõtus. „Venemaa provokatiivne otsus, mis võimaldab anda lihtsustatud korras Ukraina elanikele vene kodakondsuse, näitab ilmekalt, et Venemaa ei kavatsegi Minski lepinguid täita,“ ütles välisminister.

„Euroopa Liidu tugev ning sealjuures kiire ja selge reaktsioon Venemaa tegevusele Ukrainas on praegusel ajahetkel äärmiselt oluline. Agressori tegevusel peavad olema tagajärjed,“ sõnas välisminister. „Peame leidma võimalusi käegakatsutavate sammudega reageerima. EL ei peaks Venemaa poolt Ukrainas väljastatavaid passe tunnistama ning viimaste sündmuste valguses tuleb kaaluda ka sanktsioonide laiendamist Venemaa suunal,“ ütles ta.

ELi välisministrid arutasid lisaks viimaseid arenguid Venezuelas, Iraaniga seonduvat, olukorda Liibüas ja Saheli piirkonnas.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmDeXnRM

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.