Sa oled siin

Reinsalu Albaania kolleegile: Eesti aitab Albaaniat taastamistöödega

29. November 2019 - 18:47

Täna, 29. novembril avaldas välisminister Urmas Reinsalu telefonikõnes Albaania välisministri kohusetäitja Gent Cakaj’ga Eesti rahva nimel kaastunnet Albaaniat sel nädalal tabanud maavärina ohvrite lähedastele ja kogu Albaania rahvale. Välisminister kinnitas, et Eesti eraldab Albaaniale taastamistöödeks 50 000 eurot.

„Eesti on raskel ajal Albaaniaga ja leinab kõiki katastroofi ohvreid. Soovin kiiret paranemist kõikidele kannatanutele ja jõudu päästemeeskondadele, kes on väsimatult osalenud päästetöödes,“ sõnas välisminister Reinsalu. Ta lisas, et Albaania toetuseks on vaja tegutseda kiiresti, et aidata hoolitseda kannatanute eest ja taastada tavapärane elu.

Teisipäeval tabas Albaaniat maavärin magnituudiga 6,4, kus hukkus üle 40 ja sai kannatada üle 600 inimese. Paljud inimesed jäid maavärina tagajärjel koduta.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.