Sa oled siin

PILTUUDIS: Välisminister Reinsalu kohtus Tallinnas resideerivate suursaadikutega

6. Mai 2019 - 14:55

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna välisministeeriumis Tallinnas resideerivate suursaadikutega, kellele ta tutvustas Eesti uue valitsuse välispoliitilisi eesmärke ning arutas aktuaalseid välispoliitika küsimusi laiemalt.

Reinsalu kinnitas, et Eesti jätkab kindlalt senisel välispoliitilisel kursil. „Euroopa Liidu ja NATO ühtsus on meie jaoks elulise tähtsusega ning soovime seda hoida. Üheks prioriteediks saab kindlasti olema ka transatlantilise sideme tugevdamine, ennekõike liitlassuhte süvendamine Ameerika Ühendriikidega,“ sõnas välisminister.

Välisminister rääkis ka idapartnerluse riikide toetamise olulisusest, Eesti diplomaatilise võrgustiku tugevdamisest, sealhulgas konsulaadi avamisest San Franciscos ja esinduse avamisest Abu Dhabis, majanduskoostöö tugevdamise vajadusest, ELi laienemise küsimustest ning Eesti kandideerimisest ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

PILDID: https://flic.kr/s/aHsmB1AnFD

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.