Sa oled siin

Pentus-Rosimannus julgeolekust: peame keskenduma ennustamise asemel ennetamisele

8. Juuni 2015 - 19:26

Nr 141-E

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus rõhutas täna hommikul Washingtonis mõttekodalastele ning suursaadikutele esinedes liitlaste kohalolu tähtsust regiooni julgeolekule. Pentus-Rosimannuse sõnul on liitlaste kohalolu maal, merel ja õhus Eesti rahvale julgustavalt mõjunud.“Peame siiski tõsisemalt heidutuse peale mõtlema – keskenduma ennustamise asemel ennetamisele,” tõdes välisminister. “NATO idapiiri sõjaline suutlikkus peab olema tõsiseltvõetav,” lisas ta.

Ukraina-Venemaa konfliktist kõneledes ütles välisminister, et poliitilise lahenduse leidmise osas ei tohi alla anda. “Sanktsioonid Venemaa vastu jäägu kehtima, kuni Minski kokkulepped on täidetud ning Ukraina on taastanud kontrolli oma idapiiri üle,” sõnas ta.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus kõneles täna hommikul Washingtoni mõttekojas Center for European Policy Analysis (CEPA) peamiselt Euroopa julgeolekust Ukraina kriisi taustal. Lisaks peatus ta küberteemadel, energiajulgeolekul ning EL-USA vabakaubanduslepingul (TTIP).

Välisminister viibib 6. – 10. juunini visiidil Ameerika Ühendriikides. New Yorgis kohtus minister väliseesti kogukonna ning New Yorgi Eesti Haridusseltsi Eesti Kooli esindajatega. Washingtonis on lisaks toimunud esinemisele CEPAs välisministril kavas kohtumine USA asevälisminister Antony Blinkeniga, samuti Senati väliskomisjoni liikme senaator Ron Johnsoniga. Välisminister osaleb veel julgeolekupoliitikale keskenduvas arutelus USA mõttekodade esindajatega. Enne kojupöördumist, 9.-10. juunil, viibib minister taas New Yorgis kohtumisteks ÜRO esindajatega. Välisminister naaseb Eestisse 11. juunil

Välisministri kõne täistekst: http://vm.ee/en/news/address-minister-foreign-affairs-center-european-po...

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157653832...


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
588 55 171
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.