Sa oled siin

Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

21. Märts 2020 - 11:49

Eesti passide väljastamine välismaal elavatele Eesti kodanikele jätkub politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori korraldusega turvalise postiteenuse vahendusel. Postiteenust osutab välisministeeriumiga lepingulises suhtes olev kuller.

Turvalise postiteenuse osutaja kaudu võib Eesti kodaniku passi väljastada tingimusel, et passi taotlus on esitatud PPA e-taotluskeskkonnas, PPA teeninduses, e-posti teel digiallkirjastatult või Eesti välisesinduses.

Pärast taotluse esitamist küsib välisministeerium taotlejalt nõusolekut dokumendi väljastamiseks posti teel. Seejärel edastatakse passi taotlejale juhised, kuidas dokument kätte saada.

Kui passi saaja ei teavita välisministeeriumi kokkulepitud tähtaja jooksul passi kättesaamisest, siis käsitletakse seda passi kaotatud või varastatud dokumendina ning PPA tunnistab selle kehtetuks.

Selline uue dokumendi kättetoimetamise viis tagab esiteks, et inimesed saavad jätkuvalt oma isikut tõendava dokumendi kätte ja jätkavad oma igapäevast elu ning teiseks, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on viidud inimestevaheline lähikontakt miinimumini ka riigi osutatavate teenuste puhul.

Lisainfo:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

17.03.2020|Välisministeerium

Balti riikide ja Saksamaa välisministrid: koroonaga tuleb võidelda ühiselt

Välisminister Urmas Reinsalu kutsel toimus teisipäeval Balti riikide ja Saksamaa välisministrite videokonverents, kus otsiti lahendusi koroonakriisi valupunktidele.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.