Sa oled siin

Parafeeriti Eesti - Poola vabakaubandusleping

29. Mai 1998 - 14:41

Reedel, 29. mail 1998 parafeeriti Tallinnas Eesti - Poola vabakaubanduslepingu tekst koos lisadega. Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi asekantsler Euroopa integratsiooni küsimustes Alar Streimann ja Poola delegatsiooni majandusministeeriumi kahepoolsete majandussuhete osakonna direktor Pawel Kowalczyk.

Lepingu kohaselt kaotatakse alates lepingu jõustumisest enamusele Eesti tööstustoodetele kohaldatavad imporditollid. Osale tööstustoodetele nähakse ette imporditollide astmeline vähendamine kuni nullini lepingu jõustumisele järgneva 1 kuni 3 aasta jooksul. Siia kuuluvad mõningad nimetused mineraalsete toodete, tekstiili ja tekstiilitoodete, metallide ja metallitoodete ning transpordivahendite kaubagrupist. Lepingule on lisatud ka põllumajandusprotokoll, mis reguleerib Eesti põllumajandustoodete juurdepääsu Poola turule.

Leping peaks praeguste plaanide kohaselt alla kirjutatama suvel ja jõustuma ajutiselt alates 1. oktoobrist 1998.

1997.a. oli Poola Eesti ekspordipartnerite pingereas 16. ja impordipartnerite seas 17. kohal. Kogu Eesti - Poola kaubavahetuse käive oli pisut üle ühe miljardi Eesti krooni.

USA Väliskaubandusministeerium avalikustas äsja uurimuse, mis näitab, et tarbimispotentsiaali järgi on 39 miljoni elanikuga Poola maailma arenevate turgude seas Iisraeli järel teisel kohal.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.