Sa oled siin

Oluline info - mitmed lähiriigid on kehtestanud täiendavad meetmed maismaapiiridel

14. Märts 2020 - 19:26

Seoses koroonaviiruse levikuga kehtestavad riigid lisaks lennu- ja laevaliikluse piirangutele täiendavaid meetmeid maismaapiiride kontrolliks. Leedu, Poola, Taani ja Norra on andnud teada piiride sulgemisest välismaalastele, mis võivad peatada ka eraautode transiidi läbi nende riikide. Olukord muutub pidevalt ja tõenäoline on, et neid lisandub järgnevatel päevadel veel. Läti teatas, et rahvusvaheline reisijatevedu peatatakse 17. märtsil.

Leedu valitsuses on hetkel kaalumisel otsused piiranguteks. Praeguse info kohasel on kavas välismaalastele riiki sisenemine keelata, v.a. Leedu kodanike pereliikmed ning seal elamisloaga elavad isikud. Kaubavedu jätkud. Eesti ja Läti kodanike puhul kaalutakse humanitaarkoridori rakendamist, et nende riikide kodanikel oleks võimalik koju pöörduda. Poolaga on Leedul avatud  vaid Kalvarija–Budzisko piiriületuspunkt.

Poolas taastatakse laupäeva 14.03 südaööl vastu pühapäeva piirikontroll kõikides piiripunktides ning seejärel välisriigi kodanikud Poola siseneda ei saa. Poola sisenemine ei ole võimalik ka transiidi eesmärgil Eestisse naasvatel kodanikel. Samal hetkel peatatakse rahvusvaheline lennu- ja rongiliiklus. Poola saavad siseneda Poola kodanikud ning nende pereliikmed, Poola ajutise- ja alalise elamisloa ning tööloa omanikud, kes peavad riiki saabumise järel jääma koju 14-päevasesse karantiini.  Rahvusvahelisele kaubaveole piiranguid ei ole, piiriületuseks avatud piiripunktide loetelu on kättesaadav saatkonna veebilehel. Rahvusvahelist kaubavedu teostavatele autojuhtidele ei ole riiki sisenemisel. karantiinikohustust. Piirangud kehtivad esialgu 10 päeva.

Taani välispiir suleti täna kuni 13.04, sisse pääsevad Taani elanikud, Taanis töötavad mitte-taanlased ja kaubad. Käesoleval hetkel saavad transiitreisijad veel Taani lennujaamade kaudu koju naasta. Inimestel, kes ei ela Taanis ega tarni riiki toidukaupu, on keelatud riiki siseneda. Reisivatel taanlastel soovitatakse naasta Taani, nemad saavad koju, välismaalased lubatakse riiki aga vaid mõjuva põhjusega - tõestatav elu-, töökoht, kaubavedu, külastama raskelt haigeid sugulasi, alaealist last.

Norras suletakse alates 18.märtsist 9 riigisisest lennujaama, et säilitada võimekus hallata lennujaamu vähendatud personaliga. Gardermoeni lennujaam töötab edasi nagu tavaliselt.
Kõik välismaalased väljastpoolt Põhjala riike, saadetakse tagasi kui neil pole kohta, kus olla 14 päeva kodukarantiinis. Tagasilennu reisi oodates paigutatakse reisijad karantiini lennujaama hotelli.

„Eesti kodanikud, kes soovivad pöörduda koju, kontakteeruge oma reisipakkujaga leidmaks viis naasta koju,“  rõhutas välisminister Urmas Reinsalu. „Piiride sulgemisel – nii lennu-, laeva- kui ka maismaaliiklust puudutava – ei pruugi mõne päeva pärast Eestisse tagasi pöördumine enam võimalik olla. Eestis viibivatel kodanikel lähiajal välisreisiplaane teha ei tasu,“ lisas ta.


Lisainfo:
press@mfa.ee
+372 6 377 629, + 372 588 55 171
välisministeerium
avalike suhete osakond

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.