Sa oled siin

NATO välisministrite avaldus

2. Aprill 2020 - 22:08

02.04.2020

NATO välisministritena kohtume täna enneolematu pandeemia olukorras, mis mõjutab kõiki meie liikmesriike ja partnereid, põhjustab tohutuid kaotusi inimelude näol ning on ootamatu ja tugev šokk meie majandusele. Avaldame sügavat kaastunnet kõigile koroonaviirushaiguse COVID-19 tõttu kannatanutele. Ühtlasi avaldame tänu tervishoiutöötajatele ja kõigile teistele, kes on selle haiguse vastases võitluses eesliinil. Nende seas on ka sõjaväelased, kes praegugi iga päev meie ühise julgeoleku nimel töötavad. Me täname ka oma kodanikke, kes mõistavad, et üheskoos võidame selle lahingu kiiremini ja päästame elusid.

NATO annab oma panuse. Liikmesriigid toetavad üksteist, sealhulgas jagades meditsiinitöötajaid, haiglakohti, elutähtsaid meditsiiniseadmeid ning parimaid tavasid ja ideid selle eluohtliku haigusega võitlemiseks. Toimetame õhutranspordiga üle kogu maailma meditsiinipersonali ja hädavajalikku varustust nii sõjaväelistest kui ka tsiviilallikatest ning aitame oma meditsiinilisi, teaduslikke ja tehnilisi teadmisi ning ressursse kasutades pakkuda uuenduslikke lahendusi. Liikmesriigid teevad koostööd, et tagada üldsuse juurdepääs läbipaistvale, ajakohasele ja täpsele informatsioonile, mis on pandeemia ületamisel ja valeteabe vastu võitlemisel ülioluline. Kuna vajame kooskõlastatud ja laiapõhjalist lähenemist, teeb NATO tihedat koostööd teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega, sealhulgas ÜRO, WHO ja Euroopa Liiduga.

Tehes kõik praeguse väljakutse ohjeldamiseks ja ületamiseks, on NATO sama ajal endiselt aktiivne, keskendunud ja valmis täitma oma põhiülesandeid, milleks on kollektiivkaitse, kriisiohjamine ja julgeolekukoostöö. Meie operatsioonivõime ning mis tahes ohu vastu suunatud heidutus- ja kaitsevõime on endisel tasemel. Täna vastuvõetud uute otsuste kohaselt tugevdame veelgi NATO rolli praeguste ja tulevaste julgeolekuprobleemide lahendamisel.

Tervitame Põhja-Makedoonia liitumist NATOga alliansi 30. liikmesriigina. Enneolematu väljakutsega silmitsi seistes on meie 30 liikmesriigi Atlandi-ülene liit ühtne ja solidaarne.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.