Sa oled siin

Möödus 50 aastat Brüsseli lepingu sõlmimisest

17. Märts 1998 - 9:13

Teisipäeval, 17. märtsil tähistatakse Brüsselis Lääne-Euroopa Liidu (WEU) peakorteris kõrgetasemelise konverentsiga Brüsseli lepingu allakirjutamise 50. aastapäeva. Konverents toimub WEU peasekretäri José (e peal rõhumärk) Cutileiro ning liidu praeguse eesistujamaa Kreeka juhtimisel.

Brüsseli lepingu sõlmisid 1948. aasta märtsis Suurbritannia, Prantsusmaa, Belgia, Holland ja Luksemburg. Nimetatud lepingust kasvas hiljem välja Euroopa riike ühendav kaitseorganisatsioon Lääne-Euroopa Liit, mille assotsieerunud partner on praegu ka Eesti.

Konverentsi põhiteemadeks on WEU ja Euroopa julgeolekuarhitektuur ning WEU osalus kriiside lahendamises. Esinejate hulgas on Belgia välisminister Eric Derycke, NATO peasekretär Javier Solana ning Euroopa Komisjoni volinik Hans van den Broek.

Eestit esindavad konverentsil välisministeeriumi asekantsler poliitika ning pressi ja info küsimustes Mart Laanemäe ning Eesti suursaadik Belgias, Hollandis, Luksemburgis ja NATO juures Jüri Luik.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.