Sa oled siin

Mitmeid aastaid väldanud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas renoveerimine on lõppenud

28. Märts 2019 - 10:50

18. aprillil avatakse Vabariigi Presidendi osalusel pidulikult värskelt renoveeritud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas.

Välisministeerium viis aastatel 2014-19 koostöös Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi ning Inseneribüroo Teloraga läbi saatkonnahoone põhjalikud rekonstrueerimistööd.  Projekteerimistöid alustati 2014. aastal. Hoone peaprojekteerija on Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti autorid KAOS Arhitektid meeskond koosseisus Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule ja Kaiko Kerdmann.

Ehitustööde peatöövõtu leping Nordeo E AS-ga sõlmiti 2016. aastal ning ehitustöid alustati sama aasta sügisel. Ehitustööde esimeses etapis rekonstrueeriti saatkonna konsulaadi ruumid ning elukorpus. Hoone ajaloolise osa ehitustööd algasid 2018. aasta alguses ning lõppesid 2019. aasta jaanuaris. 

Tööde käigus korrastati ka saatkonna ajalooline mööbel SA Eesti Vabaõhumuuseum konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanuti poolt. Välisministeeriumi poolt korraldatud kunstikonkursi tulemusel hakkavad renoveeritud saatkonnahoonet kaunistama parimad näited kaasaegsest Eesti kunstist.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 20 miljonit eurot. Välisministeerium tänab kõiki projektis osalenud ettevõtteid suurepärase koostöö eest.

Eesti esindus Moskvas on algusest peale, alates 1921. aastast, tegutsenud ühes ja samas majas. Saatkonna hoone kujutab endast 1903. aastal arhitekt Aleksei Štšeglovi projekti järgi ehitatud varases juugendstiilis linnahäärberit, mis asub Moskva ajaloolises keskosas Malõi Kislovski ja Kalašnõi põiktänava vahelises kvartalis – Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses. Rikkalikult kaunistatud interjööris on näha eklektika ja vara-juugendlikke elemente: kristall-lühtrid, stukk-kaunistustega laed ja marmorkaminad. Kaheksakümnendatel aastatel ehitati juurde moodsamas võtmes külalistemaja, millest tänaseks on kujundatud töötajate eluruumid ja kus asub ka konsulaat.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmwXznZs

Vabariigi Presidendi Kantselei pressiteade saatkonnahoone avamisest (28.03.2018): https://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/15088-vabariigi-...

Lisainfo Moskva saatkonna kunstikonkursist (20.12.2018 pressiteade): https://vm.ee/et/uudised/valisministeerium-kuulutas-valja-moskva-saatkon...

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee
637 7627 / 5194 6045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.