Sa oled siin

Välisministeerium kutsus välja Valgevene suursaadiku seoses valimistejärgse olukorraga Valgevenes

11. August 2020 - 14:28


Täna, 11.  augustil kutsus välisministeerium välja Valgevene suursaadiku Vjatšeslav Katšanovi seoses presidendivalimistele järgnenud protestide vägivaldse maha surumisega.

Eesti kutsub Valgevene võime üles koheselt lõpetama igasugune jõukasutus ja repressioonid rahumeelsete protestijate suunal. Eesti jälgib Valgevenes toimuvat tähelepanelikult ning avaldame lootust, et riigis saaksid toimuda demokraatlikud protsessid.

Oleme sügavalt mures ka interneti ligipääsu piiramise pärast Valgevenes, mis takistab oluliselt info liikumist ja jagamist riigis.

Pühapäeval, 9. augustil toimusid Valgevenes presidendivalimised, tulemuste teatavaks tegemisele järgnesid laiaulatuslikud demonstratsioonid, mis jõudu kasutades maha suruti. Demonstratsioonid jätkusid ka esmaspäeval. Kokkupõrgete tagajärjel on hukkunud vähemalt üks inimene ning on vigastatuid. Alates pühapäeva õhtust ei tööta Valgevenes internetiühendus.


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee


 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.