Sa oled siin

Ministrid arutasid koostööd Euroopa Liidus ja NATOs ning transatlantiliste suhete olulisust

6. November 2019 - 18:23

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna Berliinis Saksa välisministri Heiko Maasiga. Kohtumisel arutasid ministrid kahepoolseid suhteid ning päevakajalisi välispoliitilisi teemasid. Lähemalt käsitleti transatlantilisi suhteid, kaitse- ja julgeolekuküsimusi ning regionaalse koostöö raames Kolme mere algatust. Arutades koostööd Euroopa Liidus, kõneldi Saksa eelseisvast eesistumisest Euroopa Liidu Nõukogus ning Eesti liikmelisusest ÜRO julgeolekunõukogus.

Kohtumisel kinnitasid Eesti ja Saksa välisministrid kahe riigi väga häid suhteid, seda nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides. "Saksamaa on Eestile väga oluline majanduspartner. Lisaks näeme juba väga hästi toimivas koostöös võimalusi selle edasi arendamiseks, näiteks kõrgtehnoloogia sektoris ja idufirmade koostöös," sõnas Reinsalu.

"Järgmine aasta on Eesti ja Saksamaa koos ka ÜRO julgeolekunõukogu ajutised liikmed, mis annab meile võimaluse seista ühiste eesmärkide eest," ütles välisminister Reinsalu viidates kliima ja julgeoleku küsimustele, inimõiguste kaitsele ning kriiside ennetamisele. Nii Eestile kui Saksamaale on oluline hoida ja tugevdada reeglitel põhinevat maailmakorda.

Rääkides julgeoleku teemadest ütles Reinsalu, et Saksamaa ja Eesti on lähedased liitlased, kes on pühendunud regiooni julgeoleku tagamisele ja kaitsmisele. „Seda näitab ka NATO liitlaste suurendatud kohaolu meie regioonis ning sakslaste panus meie õhuturbes," sõnas Reinsalu ning lisas, et NATO heidutuse tugevdamiseks on vaja hoida häid liitlassuhteid ja üksmeelt.

Kõneldes Kolme mere algatuse teemal sõnas Reinsalu, et Eesti jagab täielikult algatuse eesmärke, mis annab ka antud regioonile poliitilist nähtavust ning aitab kaasa üldisele heaolu kasvule Euroopa Liidus.

Välisminister Reinsalu soovis kohtumisel oma kolleegile edu Saksa eelseisval eesistumise ajal Euroopa Liidu Nõukogus ning sõnas, et Saksamaa kui Euroopa Liidu ühe asutajariigi pikaaegne kogemus ja pühendumus Euroopa Liidule ei jäta kahtlust, et tegemist saab olema eduka eesistumisega.

Samuti kohtus Reinsalu täna hommikul Saksa parlamendi CDU fraktsioonijuhi Ralph Brinkhausiga, kellega kõneldi kahe riigi koostööst, ÜRO julgeolekunõukogust ning erinevatel aktuaalsetel Euroopa Liidu teemadel. Ühtlasi kohtus Eesti välisminister endise Maailmapanga juhi Robert B. Zoellickuga. Ühtlasi esines Urmas Reinsalu Aspeni instituudi korraldatud foorumil, mis keskendus transatlantiliste suhete olulisusele.

Välisminister Reinsalu osaleb täna õhtul Balti keti ning Berliini müüri langemise 30 aastat meenutaval kultuuriõhtul.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577116...


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.