Sa oled siin

Mikser: Ukraina püsib reformikursil

26. Oktoober 2017 - 17:52
Välisminister Sven Mikser ja Ukraina Ülemraada Väliskomisjoni esinaine Hanna Hopko
Välisminister Sven Mikser ja Ukraina Ülemraada Väliskomisjoni esinaine Hanna Hopko

Välisminister Sven Mikser arutas kohtumisel Ukraina Ülemraada Väliskomisjoni esinaise Hanna Hopkoga Idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistusega seonduvaid küsimusi, Ukraina reformiprotsessi edusamme ning kinnitas Eesti ja ELi jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ning territoriaalsele terviklikkusele.

Kohtumisel märkis Mikser, et Eesti toetab Ukraina püüdlusi Ukraina ja Euroopa Liidu vahelise assotsieerimislepingu reformide elluviimisel. „Hiljutised edusammud reformiprotsessi osas, nii tervishoiu- kui pensionivaldkonnas ning otsus luua eraldiseisev korruptsioonivastane kohus näitavad, et Ukraina püsib reformikursil,“ ütles välisminister ning innustas reforme jätkama.

Mikser kinnitas kohtumisel ka Eesti ja Euroopa Liidu jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele, märkis Ukraina prioriteetsust Eesti arengukoostöös ja humanitaarabis ning rõhutas rahvusvahelise kogukonna toetuse tähtsust konfliktilahendusel Ida-Ukrainas.

„Euroopa Liidu nõukogu eesistujana on Eestile üheks prioriteediks idapartnerlus ning peatselt toimuv tippkohtumine annab meile võimaluse hoida idapartnerlust EL tähelepanu keskmes,“ sõnas välisminister Mikser. „Seda ka kodanikuühiskonna arengu ja ettevõtluse arendamise võtmes,“ lisas ta.

Hopko osales täna Tallinnas ELi Nõukogu eesistumise raames toimuval Idapartnerluse kodanikuühiskonna foorumil, mille keskmes on idapartnerlusriikide kodanikuühiskonna organisatsioonide tugevdamine.


Pildid: https://flic.kr/s/aHsm7KwEPb


Lisainfo:

Liisa Toots
Välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.