Sa oled siin

Mikser: transatlantiline koostöö on julgeoleku üks nurgakivi

5. Detsember 2017 - 18:30

Euroopa Liidu välisministrid kohtusid USA välisminister Rex Tillersoniga. Kohtumisel tänas välisminister Sven Mikser USA-d pühendumise eest Euroopa kaitsesse panustamisel ja väljendas heameelt, et Eesti eesistumise ajal leidis aset kohtumine EL-i ja USA välisministrite vahel.

„Transatlantiline dialoog ja koostöö on julgeoleku üks nurgakivi,“ ütles välisminister Mikser. „Euroopa riigid suurendavad kaitsekulutusi ja võtavad üha rohkem vastutust piirkonna julgeoleku küsimustes, kuid kunagi pole palju öeldud, et võime ameeriklastele alati loota. Samuti võivad ameeriklased olla alati kindlad Euroopa peale,“ lisas Mikser.

Välisministri sõnul on Euroopa Liidul ja USA-l ühised väljakutsed, mille eest peame koos seisma. „Loodame, et Iraani tuumaleping jääb püsima ning Iraaniga seotud muredele leitaks lahendused väljaspool lepingut,“ ütles Mikser. „Lisaks soovime kõik ühiselt konstruktiivseid suhteid Venemaaga, kuid see sõltub eelkõige Venemaa enda valmisolekust ja tegudest,“ lisas välisminister.

Kohtumisele Rex Tillersoniga järgnes NATO välisministrite kohtumine.

Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.