Sa oled siin

Mikser: töökohtade loomine aitab jõuda rände algpõhjusteni

20. Detsember 2017 - 13:16

Välisminister Sven Mikser oli eile visiidil Port-au-Prince’is Haitil, kus toimus Euroopa Liidu (EL) ning Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani riikide (AKV) 34. parlamentaarne ühisassamblee. Kohtumise sõnavõtul keskendus Mikser rände algpõhjustele, looduskatastroofidele, ning Euroopa Liidu abi osutamisele Vaikse ookeani riikidele. Mikser asendas Haitil Euroopa Liidu kõrget esindajat Federica Mogherinit.

Välisminister Sven Mikseri sõnul tuleb Aafrikas tegeleda migratsiooni ja ebastabiilsuse algpõhjustega, et jõuda lahenduseni. „Aafrika elanikkonnast on ligi 60 protsenti alla 25 aasta vanused tööjõulised noored. Seetõttu on ka Euroopa Liidul läbi välisinvesteeringute plaani selge eesmärk luua Aafrikas ja Euroopa lähinaabruses töökohti just noortele,“ ütles Mikser. „Hästi tasustatud ja korralike töökohtade loomine on üks lahendus, mis aitab jõuda lähemale rände ja ebastabiilsuse algpõhjusteni,“ lisas välisminister.

Euroopa Liidu pühendumus Kariibi mere riikidele on Mikseri sõnul pikaajaline. „Oleme Kariibi mere piirkonda aidanud nii õnnetuste puhul kui ka toetanud neid, et olla paremini valmis looduskatastroofideks. Ka Vaikse ookeani riikidega on Euroopa Liit olnud kiire ja efektiivne abi osutamisel,“ ütles Mikser.

Välisminister kohtus assamblee kõrval ka Haiti kolleegi Antonio Rodrigue´ga ja Jamaica välisministri Kamina Johnson Smithiga. Kohtumistel arutati Eesti e-valitsemise kogemust ning Mikser tutvustas Eesti kampaaniat kandideerida ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Euroopa Liit ning Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani riigid esindavad kokku 107 riiki.


Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.