Sa oled siin

Mikser: Soomel on oluline roll Läänemere piirkonna turvalisuse tagamisel

8. Juuni 2018 - 13:15
Soome välisminister Timo Soini ja Eesti välisminister Sven Mikser
Soome välisminister Timo Soini ja Eesti välisminister Sven Mikser

Täna, 8. juunil kohtus välisminister Sven Mikser Soome välisminister Timo Soiniga, kellega arutati kahe riigi häid suhteid, Läänemere piirkonna julgeolekut ning Brexitit.

Välisminister Sven Mikser tõdes, et Eesti ja Soome suhted on väga head ja tihedad ning kohtumised Soome kolleegiga on alati viljakandvad. „Oluline verstapost meie suhetele oli mai alguses esimest korda ajaloos toimunud Eesti ja Soome valitsuse ühisistung, mis tähistas ka kahe riigi 100. juubeliaastat,“ ütles Mikser. „Lisaks teeme tihedat koostööd majandusteemadel, mille eesmärk on ühiselt arendada Eesti ja Soome transpordi, energia ja e-riigi sidemeid,“ lisas välisminister.

Läänemere piirkonna julgeolekut arutades leidsid välisministrid palju ühist ning kinnitasid, et oluline on jätkata ühise välis- ja julgeoleku poliitikaga nii Euroopa Liidus kui ka NATO-s. „Vaatamata sellele, et Soome pole NATO liige on neil täita oluline roll Läänemere piirkonna turvalisuse tagamisel,“ ütles välisminister Mikser. „Nii Eesti kui ka Soome näevad, et ühtne lähenemine ja poliitikate koordineerimine Venemaa suunal Euroopa Liidu liikmesriikide vahel peab jätkuma,“ lisas Mikser.

Brexiti kõnelustest rääkides leidsid välisministrid, et nii Eesti kui ka Soome jaoks on oluline säilitada lähedased koostöösuhted Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel.

Kohtumisel arutati ka Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskzsyt3z

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.