Sa oled siin

Mikser: saatkonna avamine Abu Dhabis loob Eestile uusi võimalusi strateegilises regioonis

8. November 2018 - 12:13

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks eelnõu, mille kohaselt avab Eesti suursaatkonna Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis.

„Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhted liiguvad tõusujoones ning huvi suhete arendamiseks on mõlemapoolne,“ sõnas välisminister. „Viimaste aastate jooksul on toimunud ka mitmeid eri taseme visiite, sealhulgas on Araabia Ühendemiraatide majandusminister ja Dubai Kaubanduskoja poolt kokkupandud äridelegatsioon külastanud Eestit, mis on positiivne meie majanduslike huve silmas pidades,“ ütles Mikser.  

Välisministri sõnul on saatkonna avamine Abu Dhabis oluline nii suhetes Araabia Ühendemiraatidega kui Laheriikide piirkonnaga laiemalt. „Saatkonna avamine on meie jaoks suur samm ning see loob Eestile uusi võimalusi strateegilises regioonis. Kohalolu aitab suurendada meie teadlikkust Laheriikide piirkonnast ning samal ajal tutvustada aktiivselt Eesti seisukohti ja meile olulisi teemasid,“ sõnas Mikser.

„Majandussuhete elavdamine nii sihtriigi kui ka piirkonnaga tervikuna on üheks olulisemaks saatkonna avamise eesmärgiks. Meil tuleb koostöös EASi kaubandusesindusega tagada saatkonna toetus Araabia Ühendemiraatide turule pürgivatele ettevõtetele,“ rõhutas välisminister. Ta tõi välja, et Araabia Ühendemiraadid on olnud ja on ka edaspidi majandussidemete sõlmpunktiks Aasia ja Aafrika vahel.

„Eesti kodanikele teenuste ja konsulaarabi pakkumine saab ka olema tulevase saatkonna üheks prioriteetseks töövaldkonnaks,“ sõnas Mikser. „Plaanime samuti tutvustada piirkonnas Eestit ühe võimaliku turismisihtkohana,“ lisas ta.

Eesti Vabariigi ja Araabia Ühendemiraatide diplomaatilised suhted sõlmiti 28. märtsil 2006. aastal. Saatkond on kavas avada 2019. aastal. Vahendid saatkonna avamiseks on ette nähtud Vabariigi Valitsuse 26. aprillil 2018 heakskiidetud „Riigi eelarvestrateegias 2019–2022“.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.