Sa oled siin

Mikser OSCE kohtumisel: kutsume Venemaad üles täitma oma rahvusvahelisi kohustusi

7. Detsember 2017 - 18:52

Välisminister Sven Mikser keskendus täna Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite kohtumise kõnes Ukraina suveräänsuse toetamisele ning inimõiguste kaitsele.

„Enam kui kolm aastat on möödunud Krimmi ebaseaduslikust annekteerimisest, kuid kahjuks on ka tänavu välisministrite kohtumise peamiseks teemaks Venemaa agressioon Ukraina rahva vastu,“ ütles Mikser. „Kutsume Venemaad üles järgima rahvusvahelisi norme ja täitma oma kohustusi, et taastada Ukraina territoriaalne terviklikkus,“ lisas välisminister oma kõnes.

Kohtumisel lisas Mikser, et peame kaitsma OSCE piirkonna inimeste põhiõigusi ja vabadusi. „Krimmitatarlaste inimõiguste pidev rikkumine on vaid üks näide, millelt OSCE ei tohi pilku pöörata,“ ütles välisminister.

OSCE välisministrite kohtumise kõrval kohtus Mikser veel ka Usbekistani asevälisministri Gayrat Fabloviga, Kasahstani välisminister Kairat Abdrakhmanoviga, OSCE rahvusvähemuste ülemvoliniku Lamberto Zannieriga, Afganistani välisminister Salahuddin Rabbaniga ja Liechtensteini välisminister Aurelia Frickiga.

Järgmine OSCE välisministrite kohtumine toimub tuleval aastal Milanos.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmahPbAS

Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.