Sa oled siin

Mikser Itaalia välisministrile: rändekriisi lahendamine on Euroopa ühine katsumus

4. Juuli 2018 - 17:10

Täna kohtus välisminister Sven Mikser Itaalia välisministri Enzo Moavero Milanesiga. Mikser kinnitas Itaalia kolleegile, et rändekriisi lahendamine on Euroopa ühine katsumus ning see peab püsima Euroopa Liidu aruteludes olulisel kohal.

Minister Mikseri hinnangul on Eesti ja Itaalia koostöö ja omavahelised suhted väga head. „Eesti on solidaarselt panustanud põgenike ümberasustamisel ja –paigutamisel, samas tuleb jätkata tööd püsiva lahenduse leidmiseks,“ sõnas Mikser. „Euroopa sisepiiride sulgemine ei ole lahendus. Peame jätkuvalt tegelema rände algpõhjustega, et olukord lähteriikides paraneks ja põgenike vool peatuks,“ lisas minister.

„Itaalia panus NATO õhuturbemissiooni ja küberkaitsekeskuses on väga oluline ning Itaalia on Eestile oluliseks partneriks piirkonnas julgeoleku tagamisel,“ ütles Mikser. Ministri sõnul on vajalik, et kahe riigi vahelises koostöös peegelduks jätkuvalt NATO ja Euroopa Liidu ühtsus ja solidaarsus kitsaskohtade lahendamisel.

Lisaks kahe riigi vahelistele suhetele arutati kohtumisel Euroopa Liidu uut eelarveperioodi ning eelseisvat NATO tippkohtumist järgmisel nädalal.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157692890054180

Lisainfo:
Sten Otsmaa
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post: sten-arne.otsmaa@mfa.ee
Tel: +372 5326 7157

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.