Sa oled siin

Mikser ELi kolleegidele: peame hoidma idapartnerluse poliitilisi ambitsioone kõrgel

8. Aprill 2019 - 16:55

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Luxembourgis oma Euroopa Liidu kolleegidega, kellega arutati idapartnerluse tulevikku ning olukorda Afganistanis ja Venezuelas.

„Sellel aastal täitus 10. aastat idapartnerluse algusest ning meil on paslik kasutada ära see tähtpäev, et tunnustada idapartnerite saavutusi ja kinnitada taaskord meie poliitilist toetust meie partneritele,“ sõnas välisminister Mikser.

„Peame vaatama ka tulevikku – on oluline jätkuvalt hoida idapartnerluse poliitilist ambitsiooni kõrgel,“ rõhutas välisminister Mikser. Tema sõnul soovib Eesti omaltpoolt näha ambitsioonikamat suhet ELi ja idapartnerite vahel ning tihedamat koostööd assotsieerunud partneritega erinevate sektorite lõikes. „Samal ajal ei saa me muidugi unustada juba võetud kohustuste täitmise olulisust idapartnerite poolt,“ lisas ta.

Rääkides 2017. aastal Tallinnas toimunud idapartnerluse tippkohtumisel vastuvõetud 20 eesmärgist aastaks 2020, sõnas Mikser, et idapartnerid peaksid pingutama veelgi enam kodanikuühiskonna, sõltumatu meedia, õigusriigi ja juriidiliste reformide nimel.

ELi välisministrid arutasid ka olukorda Afganistanis, keskendudes püsiva poliitilise lahenduse leidmisele. Lisaks arutasid välisministrid olukorda Venezuelas, rõhutades ELi ühtsuse olulisust.

Lisainfo - idapartnerluse eesmärgid 2020: www.consilium.europa.eu/media/31690/eap-generic-factsheet-digital.pdf (PDF)

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.