Sa oled siin

Mikser ELi kohtumisel idapartneritega: Euroopa Liidu tihedam koostöö idapartneritega suurendab meie kõigi julgeolekut

8. September 2017 - 16:58

Täna kohtusid Euroopa Liidu välisministrid Tallinnas oma kolleegidega idapartnerlusriikidest, kellega arutati praktilisi samme vastupanuvõime tugevdamiseks Euroopa Liidu naabruses ja ettevalmistusi ELi Idapartnerluse tippkohtumiseks. Kohtumine toimus välisminister Sven Mikseri kutsel. Kohtumisel osalesid ka EL välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini ning laienemis- ja naabruspoliitika volinik Johannes Hahn.

ELi ja idapartnerlusriikide ühistest väljakutsetest rääkides tõi Mikser välja koostöö terrorismi, radikaliseerumise ja küberohtudega võitlemisel. „Näeme ka katseid mõjutada ühiskondi väärinfo kaudu,“ ütles Mikser. Välisministri sõnul peaksid EL ja idapartnerid vahetama rohkem kogemusi hübriidohtudega võitlemisel ning tõstma strateegilise kommunikatsiooni võimekust.

Välisminister andis ülevaate ettevalmistustest novembris toimuvaks ELi Idapartnerluse tippkohtumiseks Brüsselis. "Tippkohtumiselt ootame tugevat sõnumit ja konkreetseid samme, mis motiveeriks idapartnereid reformidega edasi liikuma,“ ütles Mikser. „Meie ambitsioonid peavad olema kõrged, siis kannavad meie pingutused ka vilja,“ sõnas ta.

Mikser kohtus täna ka Armeenia välisministri Edward Nalbandiani ja Gruusia välisministri Mikheil Janelidzega. Välisminister kinnitas oma kolleegidele, et Eesti toetab nii Gruusia kui Armeenia tihedamat suhet Euroopa Liiduga. Mikser rõhutas, et Euroopa huvides on stabiilsus ja rahu Lõuna-Kaukaasias ning rahumeelse lahenduse leidmine konfliktidele.

Fotod: flic.kr/s/aHsm7uscCY

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee 
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.