Sa oled siin

Mikser: EL peab tugevdama oma strateegilise kommunikatsiooni võimekust

13. November 2017 - 15:14

Tänasel välisasjade nõukogul Brüsselis arutasid välisministrid Euroopa Liidu strateegilise kommunikatsiooni võimekuse tugevdamise üle. Välisminister Sven Mikser rõhutas vajadust püsiva rahastuse tagamiseks strateegilise kommunikatsiooni rakkerühmadele.

„Tänapäeva maailmas ei saa me alahinnata strateegilise kommunikatsiooni tähtsust ja mul on hea meel, et lõpuks arutame seda teemat ka ministrite tasandil,“ ütles Mikser lisades, et strateegiline kommunikatsioon teenib ELi eesmärke laiemalt ning on ühtlasi nii ELi võimalus kui ka katsumus. „Üheltpoolt tuleb meil tegeleda väärinfo ja võltsuudiste paljastamisega ning meediaharidusega, teiselt poolt aga peab EL ise tõstma oma nähtavust. Peame rääkima oma positiivset lugu ise, et see jõuaks inimesteni nii ELi enda sees kui ka meie naabruses,“ rõhutas ta.

Euroopa Liidu juures tegutsevad strateegilise kommunikatsiooni rakkerühmad ida, lõuna ja lääne-balkani suunal. „Eesti oli esimeste seas, kes tõi strateegilise kommunikatsiooni ELi lauale. Oleme väga rahul idasuuna rakkerühma tööga, kuhu me panustame ka oma riikliku eksperdiga, kuid kindlasti vajavad kõik rakkerühmad võrdset tugevdamist,“ ütles Mikser. „Euroopa Liit peab leidma võimalusi rakkerühmade tegevuste püsivaks rahastamiseks,“ rõhutas ta.

Välisminister avaldas soovi strateegilise kommunikatsiooni teema regulaarset arutelu järele välisasjade nõukogul. „Loodan, et tuleme selle teema juurde tagasi juba 2018. aasta esimeses pooles,“ ütles ta.

2015. aastal tõstatasid strateegilise kommunikatsiooni teemaga tegelemise vajaduse Euroopa Liidus Eesti, Taani, Läti ja Suurbritannia välisminister. 2015. aasta märtsi ülemkogu järeldustes antud suuniste põhjal anti mandaat Ida strateegilise kommunikatsiooni rakkerühma (EEAS East Stratcom Task Force) loomiseks. Eesti poolt osaleb selle rakkerühma töös ekspert Anneli Kimber. 2017. aastal otsustas EEAS luua kaks uut suunda – Lääne-Balkani rakkerühm (EEAS Stratcom Western-Balkans Task Force) ja Lõuna rakkerühm (EEAS Stratcom South).

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.