Sa oled siin

Mikser: Eesti hindab kõrgelt julgeoleku- ja kaitsealast koostööd Madalmaadega

12. Juuni 2018 - 15:28
Välisminister Sven Mikser ja Madalmaade Kuningriigi välisminister Stef Blok
Välisminister Sven Mikser ja Madalmaade Kuningriigi välisminister Stef Blok

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Madalmaade Kuningriigi välisministri Stef Blokiga, kes on Eestis seoses kuninga Willem-Alexanderi riigivisiidiga. Kohtumisel puudutasid välisministrid kahe riigi suhteid, Ukraina kohal alla tulistatud Malaisia lennuki (MH17) uurimisraportit ja suhteid Venemaaga ning transatlantilisi suhteid.

Eesti ja Hollandi välisminister kinnitasid 100 aastat kestnud häid sõprussuhteid, mis on aidanud kaasa mõlema riigi arengule ja heaolule. „Eesti hindab kõrgelt julgeoleku- ja kaitsealast koostööd Hollandiga. Madalmaad on meile suurim kaitsealaste hangete partner, tihe osaleja ühistes sõjalistes harjutustes ning oluline panustaja NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse töösse ja NATO tugevdatud heidutusse Balti riikides,“ ütles välisminister Sven Mikser. „Madalmaadega seisame ühiselt ka inimõiguste kaitse ja interneti vabaduse eest ning Euroopa Liidu tasandil teeme tihedat koostööd e-tervise valdkonnas,“ lisas Mikser.

Ukraina kohal alla tulistatud Malaisia lennuki uurimisraporti tulemusest rääkides avaldas Mikser Madalmaade kolleegile toetust. „Oluline on leida õiglane lahendus ning saavutada Venemaa vastutuse võtmine vastavalt rahvusvahelisele õigusele,“ ütles välisminister. Mikser lisas, et suhetes Venemaaga peab Euroopa hoidma ühtset joont.

Nii Eesti kui ka Madalmaade välisminister tõdesid, et hoolimata USA taandumisest Iraani tuumalepingust ja võimalikest Euroopa Liidule kehtestatavatest terase- ja alumiiniumi sanktsioonidest, on transatlantiline ühtsus rahu ja julgeoleku säilitamise nimel regioonis väga oluline.

Välisministrid vahetasid mõtteid ka järgmise, 2021-2027 Euroopa Liidu finantsraamistiku teemal, kus mõlemad pooled rõhutasid üleeuroopaliste taristuprojektide rahastamise jätkumise tähtsust. Arutati ka Euroopa Liidu ja Brexiti teemadel ning juulis toimuva NATO tippkohtumise ootusi.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmdq7Xgj

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.