Sa oled siin

Mikser E-partnerluse konverentsil: e-riigi turvalisus ja kodanike kaasamine IT lahenduste abil on reformide elluviimisel idapartnerluse riikides võtmetähtsusega

4. Oktoober 2017 - 13:04

Välisminister Sven Mikser kinnitas täna Tallinnas toimunud E-partnerluse konverentsil Eesti pühendumust idapartnerluse edasiarendamisele ning rõhutas IT-tehnoloogiate kasutamise olulisust ühiskondade reformimisel.

„Idapartnerlus on alati olnud Eesti üks prioriteete ja on ilmselge, et ka meie eesistumise kontekstis on see teema asetatud olulisele kohale,“ ütles Mikser. „Täna meie pealinnas toimuv E-partnerluse konverents annab hea võimaluse kogemuste jagamiseks ja aruteludeks küberruumi turvalisuse ja e-demokraatia edendamise üle koos idapartneritega,“ sõnas Mikser. „Tuleb tõdeda, et meie töö digitaalse ühiskonna arendamisel ei saa kunagi otsa. Peame pidevalt käima ajaga kaasas ja leidma võimalusi digitaalsete lahenduste abil meie kodanike elu kergendamiseks,“ ütles välisminister.

Mikser avaldas heameelt, et idapartnerid on samuti e-valitsemise valdkonnas juba edusamme teinud. “Ukraina ja Gruusia on head näited sellest, kuidas e-riigi ja küberturvalisuse küsimustes on edenetud. Ka kõigil teistel Idapartnerluse riikidel on täna ette näidata saavutusi, millest saame kõik õppida,“ kinnitas ta. „E-riigi turvalisus ja kodanike kaasamine IT lahenduste abil on reformide elluviimisel idapartnerluse riikides võtmetähtsusega,“ rõhutas välisminister. Mikser lisas, et IT-tehnoloogiate kasutamine aitab muuta riiklikud otsustusprotsessid läbipaistvamaks ja tuua seeläbi valitsemise rahvale lähemale.

Novembris Brüsselis toimuvast tippkohtumisest rääkides rõhutas Mikser konkreetsete tulemite olulisust, mis säilitaksid idapartnerite indu oma riike reformida. „Tippkohtumiselt ootame tugevat sõnumit, mis rõhutaks meie koostööd ja konkreetseid tulevikusamme,“ rõhutas ta. „Meie ühiskonnad tuleb tuua üksteisele lähemale, kuna see aitab kaasa stabiilsusele ja heaolule terves Euroopas,“ lisas ta.

Tallinnas rahvusvahelisel ministrite tasemel toimuval E-partnerluse konverentsil osaleb ligi 150 osalejat, nende hulgas kuue ELi idapartnerluse riigi kodanikuühenduste ja ametkondade esindajad ja ELi riikide tippeksperdid.  Konverents toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames koostöös Eesti Idapartnerluse Keskuse ja e-Riigi Akadeemiaga, olles üks 24. novembril Brüsselis toimuvast Idapartnerluse tippkohtumisese kõrvalüritustest. Konverentsi arutelude aluseks on Eesti välisministeeriumi ja Rootsi arengukoostöö vahenditest rahastatud ja e-Riigi Akadeemia poolt läbi viidud põhjalik uuring. Uuring vaatles infoühiskonna turvalisuse ja e-demokraatia olukorda Idapartnerluse riikides.

Pildid: flic.kr/s/aHsm6iwmwd

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.