Sa oled siin

Mikser Armeenia välisministrile: soovime näha Armeenias reformikursi hoidmist

8. Veebruar 2019 - 19:50

Välisminister Sven Mikser kohtus täna õhtul Tallinnas Eestis ametlikul visiidil viibiva Armeenia välisministri Zohrab Mnatsakanyaniga.

Mikser avaldas heameelt, et nii kahe riigi omavaheline koostöö kui ka Euroopa Liidu ja Armeenia vahelised suhted on tihenemas. „Armeenia uus valitsus on avaldanud soovi tugevamaks koostööks ELiga ning ka meie riikide koostöös on veel palju potentsiaali,“ sõnas välisminister Mikser. Välisministrid olid ühel nõul, et ELi ja Armeenia laiaulatuslikust ja laiendatud partnerluslepingust (CEPA) tulenevaid võimalusi tuleb võimalikult hästi ära kasutada.

Reformidest rääkides rõhutas Mikser vajaduse püsida samal kursis. „Tunnustame Armeeniat demokraatia tugevdamisele suunatud reformide läbiviimise, sealhulgas korruptsioonivastase võitluse eest ning loodame protsessi sujuvale jätkumisele,“ sõnas välisminister. Ta kinnitas üle Eesti valmiduse oma kogemusi reformide elluviimisel jagama.   

„Sellel aastal tähistame ka idapartnerluse 10. aastapäeva, mis on alati olnud ja jääb Eesti prioriteediks,“ ütles Mikser. „Soovime omaltpoolt tugevdada idapartnerluse poliitilist mõõdet ja saavutada rohkem käegakatsutavaid tulemusi, näiteks ELi nelja vabaduse kontekstis, mis motiveeriks meie partnereid, sealhulgas Armeeniat, reformidega edasi liikuma,“ kinnitas ta. Armeenia välisminister võttis täna osa ka rahvusvahelisest Idapartnerluse Tallinna konverentsist.

Mikser märkis ära Armeenia märgatava edasimineku e-valitsemise juurutamise valdkonnas. „Innovatsioon ja e-valitsemine on tugevad märksõnad nii meie valitsuste vahelise kui ka IT-firmade koostöö arendamise seisukohalt,“ sõnas ta. Pooled avaldasid soovi ka kaubavahetuse suurendamiseks, mis on seni püsinud madalal tasemel, kuid viimastel paaril aastal hakanud näitama tõusu märke.

Fotod: flic.kr/s/aHskNnvW14     

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee 
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.